2025-yil 21-oktyabr kuni O'zDJTU Ingliz tili 2-fakulteti Ingliz tili nazariy aspektlari kafedrasi mas'ul o’qituvchilari F.Maxmanazarova va G.Aminova tomonidan “Davlat tili – milliy maʼnaviyatimiz timsoli” mavzusida ma’naviy tadbir tashkil etildi.
Tadbirdan maqsad talaba yoshlarimizni o‘zbek tiliga bo‘lgan hurmatni oshirish, yosh avlod qalbida milliy g‘urur, vatanparvarlik va ma’naviy qadriyatlarni mustahkamlash, ona tilimizning jozibasi va buyukligini keng targ‘ib etishdan iborat.
Tadbir yuqori saviyada o‘tkazildi. Ishtirokchilar tilimizning boyligi, tarixiy ildizlari va zamonaviy taraqqiyoti haqida chuqur ma’lumotga ega bo‘lishdi. Tadbir ishtirokchilarda ona tilimizga bo‘lgan faxr va muhabbat tuyg‘usini yanada oshirdi.

On October 21, 2025, at the Uzbekistan State University of World Languages, responsible teachers of the Department of Theoretical Aspects of the English Language, Faculty of English Language 2, F. Maxmanazarova and G. Aminova, organized a spiritual event on the topic “The State Language – a Symbol of Our National Spirituality.”
The purpose of the event was to increase our students’ respect for the Uzbek language, to strengthen national pride, patriotism, and spiritual values in the hearts of the young generation, and to widely promote the charm and greatness of our mother tongue.
The event was held at a high level. Participants gained deep knowledge about the richness, historical roots, and modern development of our language. The event further increased the participants’ sense of pride and love for our mother tongue.