Uchrashuv avvalida, Otabek Mahkamovning “Yuksaklik sari tasodif boʻlmagan 100 ta uchrashuv” nomli kitob taqdimoti boʻlib oʻtdi. Ijodkor tomonidan O’zDJTU kutubxonasiga hamda tadbir tashkilotchisi hisoblangan Xalqaro jurnalistika fakultetiga “Yuksaklik sari tasodif boʻlmagan 100 ta uchrashuv”  kitobi taqdim etildi.
Taqdimotdan soʻng, talabalar ijodkorga oʻzlarini qiziqtirgan savollarni yoʻllab, javob olishdi. Ijodkorga manzur  boʻlgan eng yaxshi savol egasi mehmonning kitobini sovg’a sifatida qoʻlga  kiritdi.
Uchrashuv  soʻngida, Otabek Mahkamov OʻzDJTU rektori  Ilxomjon Tuxtasinov tomonidan  tashakkurnoma va kitoblar to’plami bilan taqdirlandi.

Сегодня в Узбекском государственном университете мировых языков была организована творческая встреча с Отабеком Махкамовым – журналистом, юристом, блогером с миллионами подписчиков в социальных сетях, известным актером и мотиватором.
В начале встречи состоялась презентация книги Отабека Махкамова «100 неслучайных встреч наверх». Автор подарил книгу «100 неслучайных встреч наверх» библиотеке УзГУМЯ и факультету международной журналистики, который является организатором мероприятия.
После презентации студенты задали артисту вопросы и получили ответы. Автор лучшего вопроса получил в подарок гостевую книгу.
В завершение встречи Отабек Махкамов был награжден благодарственным письмом и комплектом книг от ректора УзГУМЯ Ильхомжона Тухтасинова.