Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti fakultetlarining hisobot-yigʻilishlari davom etmoqda
1-iyul kuni O‘zDJTU Tarjimonlik fakulteti dekani Ulugʻbek Yoʻldoshev tomonidan rektor Ilxomjon Tuxtasinov rahbarligidagi oliygoh mas’ullariga 2024–2025 o‘quv yili yakuni bo‘yicha hisobot taqdim etildi.
Dastur davomida Tarjimonlik fakultetining bir yil mobaynida:
- Ma’naviy-ma’rifiy faoliyat;
- Oʻquv-uslubiy ishlar;
- Ilmiy salohiyat;
- Xalqaro aloqalar va hamkorliklar;
- Iqtisodiy koʻrsatkichlar boʻyicha erishgan yutuqlari tahlil qilindi, takomillashtirilishi mumkin boʻlgan jihatlar koʻrib chiqildi.
- Xususan, 2024–2025 o‘quv yili yakunidagi muammolar tahlil qilinib, ularni bartaraf etish bo‘yicha takliflar bildirildi. Shuningdek, 2025–2026 o‘quv yili uchun ustuvor yo‘nalishlar aniq belgilab olindi.
Oliygoh mas’ullari tomonidan Tarjimonlik fakulteti qayd etgan natijalar ijobiy baholanib, ayniqsa, fakultetning ma’naviy-ma’rifiy ishlardagi faolligi e’tirof etildi.
Rektor Ilxomjon Madaminovich fakultet jamoasiga bildirilgan ishonch va kutilyotgan yuqori natijalarga urg‘u berar ekan, yangilanishlarga ochiqlik va barqaror rivojlanish sari faol intilish muhimligini ta’kidladi.
Yig‘ilish davomida prorektorlar va boʻlim boshliqlari professor-o‘qituvchilar faoliyatiga doir taklif va mulohazalarini bildirishdi. Fakultet jamoasi tomonidan esa yangi o‘quv yilida samaradorlikni oshirish, xalqaro faoliyatni kengaytirish, ilmiy tadqiqotlarni jadallashtirishga doir aniq reja va tashabbuslar ilgari surildi.

Faculty Report Meetings Continue at the Uzbekistan State World Languages University
On July 1, the Dean of the Faculty of Translation, Ulugbek Yuldoshev, presented a report on the results of the 2024–2025 academic year to the university leadership, headed by Rector Ilkhomjon Tukhtasinov.
During the session, the faculty’s achievements over the past year were analyzed in the following areas:
spiritual and educational activities;
academic and methodological work;
scientific potential;
international relations and collaborations;
economic indicators.
Aspects requiring improvement were also discussed. The problems identified during the academic year were analyzed, and proposals for their resolution were presented. Strategic priorities for the 2025–2026 academic year were clearly defined.
The university leadership positively evaluated the faculty’s performance, especially highlighting its activeness in spiritual and educational initiatives.
Rector Ilkhomjon Madaminovich emphasized the trust placed in the faculty and the expectations for high results, underlining the importance of openness to innovation and active pursuit of sustainable development.
During the meeting, vice-rectors and department heads shared their feedback and suggestions concerning the academic staff. In response, the faculty team proposed clear initiatives and plans aimed at improving efficiency, expanding international cooperation, and accelerating research activities in the upcoming academic year.