Oʻzbekiston va Qirgʻiziston hamkorligi: Oʻsh davlat universiteti professor-oʻqituvchilariga malaka oshirish sertifikatlari topshirildi
10-oktyabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti huzuridagi Pedagog kadrlarni qayta tayyorlash va malakasini oshirish tarmoq markazida O‘sh davlat universiteti (OshGU) professor-o‘qituvchilariga malaka oshirish kurslarini muvaffaqiyatli yakunlaganliklari munosabati bilan sertifikat topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur kurslar 2–10-oktyabr kunlari davom etib, “Filologiya va tillarni o‘qitish: ingliz, nemis, italyan, fransuz, ispan va rus tillari” yo‘nalishlari bo‘yicha tashkil etilgan edi.
Tadbirda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rahbariyati hamda Tarmoq markaz mas’ullari ishtirok etib, malaka oshirish kursi tinglovchilarini dasturini muvaffaqiyatli yakunlaganliklari bilan samimiy tabrikladilar.
Marosim yakunida O‘sh davlat universiteti professor-o‘qituvchilariga malaka oshirishni muvaffaqiyatli tamomlaganliklari haqida sertifikatlar topshirildi.
Ushbu tashabbus O‘zbekiston va Qirg‘iziston o‘rtasidagi ta’lim sohasidagi do‘stona hamkorlikni mustahkamlash, o‘qituvchilar malakasini oshirish va tajriba almashish uchun yangi imkoniyatlar yaratmoqda.

Сотрудничество Узбекистана и Кыргызстана: Преподавателям Ошского государственного университета вручены сертификаты о повышении квалификации
10 октября в Отраслевом центре переподготовки и повышения квалификации педагогических кадров при Узбекском государственном университете мировых языков состоялась церемония вручения сертификатов преподавателям Ошского государственного университета (ОшГУ), успешно завершившим курсы повышения квалификации.
Курсы проводились с 2 по 10 октября по направлениям филология и преподавание языков — английского, немецкого, итальянского, французского, испанского и русского языков.
В мероприятии приняли участие руководство УзГУМЯ и представители Отраслевого центра, которые тепло поздравили слушателей с успешным завершением программы.
В завершение церемонии преподавателям ОшГУ были вручены сертификаты, подтверждающие успешное окончание курсов повышения квалификации.
Данная инициатива направлена на укрепление дружеского сотрудничества между Узбекистаном и Кыргызстаном в сфере образования, а также создание новых возможностей для профессионального роста преподавателей и обмена опытом.