O’zDJTU o’qituvchilari Xitoyning Sinzyan pedagogika universitetiga malaka oshirish uchun jo’nab ketmoqda.
29-dekabr kuni O'zDJTU rektori I.Tuxtasinov Xitoyning Sinzyan pedagogika universitetiga malaka oshirish uchun taklif etilgan Sharq filologiyasi fakultetining Xitoy filologiyasi kafedrasi o’qituvchisi Gulbahor Ro'zumova bilan uchrashib, kerakli tavsiyalar berdi va jo'nab ketayotgan vakillarimizga oq yo'l tiladi.
O’zDJTU dan mazkur loyihasi doirasida 3 nafar o’qituvchi XXRga jo’nab ketmoqda. Vakillar 2024-yilning 3-yanvaridan 16-yanvarigacha Xitoyda bo’ladi. Shuningdek, sarflanadigan barcha xarajatlar Xitoy tomonidan to’liq qoplanadi.
Ma'lumot uchun: Sinzyan pedagogika universitetiga Markaziy Osiyo mamlakatlari Qozog'iston, O'zbekiston, Turkmanistondan bir qator mahalliy mutaxassislar jalb qilingan.

Преподаватели УзГУМЯ едут в Синьцзянский педагогический университет Китая для прохождения повышения квалификации.
Преподаватели УзГУМЯедут в Синьцзянский педагогический университет Китая для прохождения повышения квалификации.
29 декабря ректор УзГУМЯ И.Тухтасинов встретился с Гульбахор Розумовой, преподавателем кафедры китайской филологии факультета восточной филологии, приглашенной в Синьцзянский педагогический университет Китая на повышение квалификации, дал необходимые рекомендации и пожелал нашей отъезжающим представителям безопасное путешествие.
В рамках данного проекта в КНР едут 3 преподавателя УзГУМЯ. Представители будут в Китае с 3 по 16 января 2024 года. Также все расходы будут полностью покрыты Китаем.
Для справки: Синьцзянский педагогический университет привлек ряд местных специалистов из стран Центральной Азии – Казахстана, Узбекистана и Туркменистана.