O‘zDJTUda ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha yig‘ilish bo‘lib o‘tdi
Bugun, 13-oktabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida 2025/2026 o‘quv yilida talabalar bilan ishlash, ma’naviy-ma’rifiy va tarbiyaviy yo‘nalishlarda amalga oshiriladigan ishlar bo‘yicha kompleks chora-tadbirlar rejasi ijrosini ta’minlash maqsadida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishni universitet rektori, pedagogika fanlari doktori, professor Ilxomjon Tuxtasinov olib bordi.
Majlisda prorektorlar, fakultet dekanlari, bo‘lim boshliqlari, dekan muovinlari hamda mazkur yo‘nalish bo‘yicha biriktirilgan mas’ul xodimlar ishtirok etdilar.
Tadbir davomida yangi o‘quv yilida talabalar bilan ishlash tizimini takomillashtirish, ma’naviy-ma’rifiy faoliyatni samarali tashkil etish, yoshlarning intellektual salohiyati va ijtimoiy faolligini oshirishga qaratilgan chora-tadbirlar muhokama qilindi.

В УзГУМЯ состоялось совещание по вопросам духовно-просветительской работы
Сегодня, 13 октября, в Узбекском государственном университете мировых языков состоялось совещание, посвящённое обеспечению исполнения Комплексного плана мероприятий на 2025/2026 учебный год по работе со студентами, а также в направлениях духовно-просветительской и воспитательной деятельности.
Совещание провёл ректор университета, доктор педагогических наук, профессор Илхомжон Тухтасинов.
В заседании приняли участие проректоры, деканы факультетов, руководители отделов, заместители деканов и ответственные сотрудники, закреплённые по данному направлению.
В ходе мероприятия были обсуждены меры по совершенствованию системы работы со студентами в новом учебном году, эффективной организации духовно-просветительской деятельности, а также повышению интеллектуального потенциала и социальной активности молодёжи.