O‘zDJTUda ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha yig‘ilish bo‘lib o‘tdi
Bugun, 13-oktabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida 2025/2026 o‘quv yilida talabalar bilan ishlash, ma’naviy-ma’rifiy va tarbiyaviy yo‘nalishlarda amalga oshiriladigan ishlar bo‘yicha kompleks chora-tadbirlar rejasi ijrosini ta’minlash maqsadida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishni universitet rektori, pedagogika fanlari doktori, professor Ilxomjon Tuxtasinov olib bordi.
Majlisda prorektorlar, fakultet dekanlari, bo‘lim boshliqlari, dekan muovinlari hamda mazkur yo‘nalish bo‘yicha biriktirilgan mas’ul xodimlar ishtirok etdilar.
Tadbir davomida yangi o‘quv yilida talabalar bilan ishlash tizimini takomillashtirish, ma’naviy-ma’rifiy faoliyatni samarali tashkil etish, yoshlarning intellektual salohiyati va ijtimoiy faolligini oshirishga qaratilgan chora-tadbirlar muhokama qilindi.

Meeting on Spiritual and Educational Affairs Held at UzSWLU
Today, on October 13, a meeting was held at Uzbekistan State World Languages University to discuss the implementation of the comprehensive action plan for the 2025/2026 academic year regarding student engagement, spiritual-enlightenment, and educational activities.
The meeting was chaired by the university’s rector, Doctor of Pedagogical Sciences, Professor Ilhomjon Tuxtasinov.
The meeting was attended by vice-rectors, faculty deans, department heads, deputy deans, and staff responsible for this area.
During the event, discussions focused on improving the student engagement system for the new academic year, effectively organizing spiritual and educational activities, and implementing measures aimed at enhancing the intellectual potential and social activity of youth.