Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori professor Ilxomjon Tuxtasinov va universitet vakillarining Ispaniya Qirolligidagi xizmat safari davom etmoqda.
Tashrif doirasida Ispaniya Fan, innovatsiyalar va universitetlar vazirligida uchrashuv tashkil etildi. Uchrashuvda Ispaniya universitetlari bilan taʼlim va ilmiy tadqiqot sohalarida hamkorlikni rivojlantirish masalalari boʻyicha muzokaralar boʻlib oʻtdi.
Uchrashuvda Ispan tili boʻyicha malakali kadrlar tayyorlash borasidagi hamkorligini yanada kengaytirish, jumladan professor-oʻqituvchilarning malakasini oshirish va stajirovka oʻtashlarini tashkil qilish, ilmiy-tadqiqot va boshqa sohalarda aloqalarni rivojlantirishga kelishib olindi va ikki tomon oʻzlarining esdalik sovgʻalarini ulashdi.

Rector of the Uzbekistan State World Languages University, professor Ilkhomjon Tukhtasinov and representatives of the university continue their business trip to the Kingdom of Spain.
As part of the visit, a meeting was organized in the Spanish Ministry of Science, Innovation and universities. The meeting included discussions with Spanish universities on issues of developing cooperation in the fields of education and scientific research.
At the meeting, it was agreed to further expand cooperation in the training of qualified personnel in the Spanish language, including improving the qualifications of professors and organizing internships, developing contacts in research and other areas, and the two sides shared their presents.