Tadbirni universitet rektori, filologiya fanlari doktori, professor Ilxomjon Tuxtasinov ochib berdi. Rektor o‘z nutqida bitiruvchilarning ilmiy izlanishlarga bo‘lgan qiziqishi, mavzu tanlashdagi dolzarblik va yondashuvlarining puxtaligiga alohida e’tibor qaratdi.
Himoya jarayonlarida yakuniy davlat attestatsiyasi komissiyasi a’zolari, kafedralar professor-o‘qituvchilari, bitiruvchilar hamda ularning ota-onalari ishtirok etdilar.
Jarayon davomida talabalarning ilmiy izlanishlari, tanlangan mavzular bo‘yicha tahliliy yondashuvlari va amaliy natijalari atroflicha muhokama qilindi. Komissiya a’zolari tomonidan taqdimotlar yuzasidan savollar berilib, talabalar o‘z ilmiy ishlari asosida asosli javoblar berdilar.
Mazkur himoya jarayoni yosh mutaxassislar hayotidagi muhim bosqich bo‘lib, ularning kelajakdagi kasbiy faoliyati uchun mustahkam poydevor bo‘lib xizmat qiladi. Ilmiy asoslangan yondashuv esa universitetda ta’lim sifati va amaliyotga yo‘naltirilgan o‘quv jarayonining samarali natijasi sifatida baholandi.

Началась защита выпускных квалификационных работ на факультете романогерманской филологии УзГМЯ
22 июня на факультете романогерманской филологии Узбекского государственного университета мировых языков (УзГМЯ) началась защита выпускных квалификационных работ, подготовленных студентами-выпускниками.
Мероприятие открыл ректор университета, доктор филологических наук, профессор Илхомжон Тухтасинов. В своей речи ректор особо отметил интерес выпускников к научным исследованиям, актуальность выбранных тем и глубину их научного подхода.
В процессе защиты приняли участие члены Государственной итоговой аттестационной комиссии, профессора кафедр, выпускники и их родители.
В ходе мероприятия подробно обсуждались научные исследования студентов, аналитические подходы к выбранным темам и достигнутые практические результаты. Члены комиссии задавали вопросы по представленным докладам, на которые студенты давали обоснованные и содержательные ответы.
Данный процесс защиты является важным этапом в жизни молодых специалистов и служит прочной основой для их будущей профессиональной деятельности. Научно обоснованный подход был оценен как результат качественного образования и практикоориентированного учебного процесса университета.