2025- yil 11-sentabr soat 10:00 da O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektorat binosi 7-qavatda offline va ZOOM onlayn dasturida bo‘lib o‘tadi
Abdusalomov Firuz Abduxoliqovichning 10.00.06 – Qiyosiy adabiyotshunoslik, chog‘ishtirma tilshunoslik va tarjimashunoslik ixtisosligi boʻyicha tayyorlagan “Ingliz va o‘zbek tillari harbiy diskursida buyruq maylining sotsiolingvistik xususiyatlari” mavzusidagi filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun taqdim etilgan dissertatsiyasi muhokamasi.

The scientific seminar discussion of the dissertation will be held on September 11, 2025 at 10:00 a.m. at the Uzbekistan State World Languages University, Rectorate Building,
Discussion of the dissertation by Abdusalomov Firuz Abdukholikovich prepared in the specialty 10.00.06 – Comparative Literary Studies, Contrastive Linguistics and Translation Studies, on the topic “Sociolinguistic Features of the Imperative Mood in the Military Discourse of English and Uzbek Languages” submitted for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Philological Sciences.