3-sonli talabalar turar joyida ochiq muloqot o‘tkazildi
22-mart kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov rahbariyat vakillari va mas’ul xodimlar bilan birga 3-sonli talabalar turar joyida ham bo‘ldi.
Tashrif davomida talabalarning yashash sharoitlari, jihozlar va muhandislik tizimlari o‘rganilib, talabalar bilan ochiq muloqot o‘tkazildi.
Talabalar o‘z fikr va takliflarini bildirishdi, rektor esa ularning ehtiyoj va talablarini inobatga olgan holda, mas’ullarga muammolarni hal etish bo‘yicha tegishli tavsiyalar berdi.

В студенческом общежитии №3 состоялся открытый диалог
Ректор Узбекского государственного университета мировых языков Илхомжон Тухтасинов вместе с представителями руководства и ответственными сотрудниками посетил студенческое общежитие №3.
В ходе визита были изучены условия проживания студентов, оборудование и инженерные системы, а также проведён открытый диалог со студентами.
Студенты высказали свои мнения и предложения, а ректор, учитывая их потребности и требования, дал соответствующие рекомендации ответственным лицам для решения возникающих проблем.