18-fevral kuni Braziliyaning KampinasUniversiteti dotsenti Simone Tiemme bilan online muloqot bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda yangi o‘quv yili, ya’ni sentyabr oyidan O‘zDJTUga portugal tili bo‘yicha dars berish uchun tashrif buyuradigan braziliyalik mutaxassis bilan ta’lim jarayonini tashkil qilish, o‘quv reja va dasturlarni ishlab chiqish, mashg‘ulotlarning o‘quv-uslubiy ta’minoti kabi masalalar muhokama qilindi.
Shu bilan birga, portugal tili bo‘yicha mutaxassislar tayyorlash borasida hamkorlik qilish, xususan, O‘zDJTUning ispan tili o‘qituvchisining Kampinas Universitetida portugal tili bo‘yicha maxsus  kurslarda o‘qitilishi va sertifikatlanishi masalalari ko‘rib chiqildi.
Uchrashuvda O‘zDJTU rektori I. Tuxtasinov, Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i X. Yuldashev, Roman-german filologiyasi fakulteti dekani X. Hakimov va Ispan tili kafedrasi mudiri D. Baxranova hamkorlikning tashkiliy va o‘quv-uslubiy jihatlari bo‘yicha fikr almashdilar.

An online conversation was held with Simone Tiemme, associate professor of the University of Campinas, Brazil.
On February 18, an online meeting was held with Simone Tiemme, an associate professor at the University of Campinas in Brazil.
During the meeting, discussions were held regarding the organization of the educational process for the new academic year, starting in September, when a Brazilian specialist will visit UzSWLU to teach Portuguese. Topics included the development of curricula and programs, as well as the methodological support of the lessons.
Additionally, cooperation in training specialists in the Portuguese language was discussed. In particular, the possibility of an UzSWLU Spanish language instructor attending specialized Portuguese courses at the University of Campinas and obtaining certification was reviewed.
The meeting was attended by UzSWLU Rector I. Tuxtasinov, Head of the International Cooperation Department X. Yuldashev, Dean of the Faculty of Romance-Germanic Philology X. Hakimov, and Head of the Spanish Language Department D. Bakhranova, who exchanged views on the organizational and methodological aspects of the collaboration.