“Clarivate” kompaniyasi vakili ishtirokida ilmiy seminar bo‘lib o‘tdi
28-may kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Axborot-resurs markazi seminar xonasida “Clarivate” kompaniyasining O‘zbekistondagi mintaqaviy vakili Diana Abdumuminova ishtirokida ilmiy seminar bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda doktorantlar, mustaqil izlanuvchilar hamda kafedra mudirlari uchun Pivot-RP platformasi imkoniyatlari, undan samarali foydalanish yo‘llari yuzasidan batafsil ma’lumotlar berildi. Shuningdek, Web of Science, Scopus va boshqa xalqaro ma’lumot bazalariga kiritilgan indekslangan ilmiy jurnallarda maqola chop etish, ilmiy loyihalar va grantlarga ariza topshirish mexanizmlari haqida ishtirokchilarga amaliy tavsiyalar taqdim etildi.
Seminar davomida Diana Abdumuminova tinglovchilarning savollariga javob berdi hamda ular uchun platforma orqali mavjud ilmiy imkoniyatlardan maksimal darajada foydalanish bo‘yicha ko‘rsatmalarni taqdim etdi.

Научный семинар с участием представителя компании “Clarivate”
28 мая в конференц-зале Информационно-ресурсного центра Узбекского государственного университета мировых языков состоялся научный семинар с участием регионального представителя компании “Clarivate” в Узбекистане Дианы Абдумуминовой.
В ходе мероприятия докторантам, независимым соискателям и заведующим кафедрами была предоставлена подробная информация о возможностях платформы Pivot-RP и эффективных способах её использования. Также были даны практические рекомендации по публикации статей в индексируемых научных журналах, входящих в базы данных Web of Science, Scopus и другие международные ресурсы, а также по подаче заявок на научные проекты и гранты.
В рамках семинара Диана Абдумуминова ответила на вопросы участников и дала подробные инструкции по максимально эффективному использованию научных возможностей платформы.