2-oktabr kuni O‘zDJTUda “Diniy aqidaparastlik, ekstremizm va terrorizm bilan bog‘liq tahdidlarning oldini olish, diniy sohada amalga oshirilgan davlat siyosati” mavzusida davra suhbati tashkil etildi.
Tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Din ishlari bo‘yicha qo‘mitasi mas’ul xodimi Shoxrux Jumayev, universitetning Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori Valijon Sa’diyev, fakultet dekanlari, dekan muovinlari, tyutorlar va universitet profilaktika  inspektori ishtirok etdi.
Mutaxassislar tadbirga yig‘ilgan talabalarga mavzu yuzasidan ma’ruzalarni o‘qib, ularni ogohlikka chaqirdi.

2 октября в УзГУМЯ состоялся круглый стол на тему “Предупреждение угроз, связанных с религиозным фанатизмом, экстремизмом и терроризмом, реализуемая государственная политика в религиозной сфере”.
В мероприятии приняли участие ответственный сотрудник комитета по делам религий Республики Узбекистан Шохрух Джумаев, первый проректор университета по делам молодежи и духовно-просветительской работе Валижон Садиев, деканы факультетов, заместители деканов, тьюторы и инспектор профилактики университета.
Эксперты прочитали лекции по этой теме студентам, собравшимся на мероприятие, и призвали их к бдительности.