O‘zDJTU Ingliz tili 3-fakultetida Endryu Staniland va 2-bosqich kafedrasi o‘qituvchilari hamkorligida iqtidorli talabalar uchun "Reading Club" loyihasi ish boshladi.
Loyihaning asosiy maqsadi 2-bosqich talabalariga ingliz adabiyotini chuqur o‘rgatish, ularda matnlarni tahlil qilish va fikr almashish ko‘nikmalarini rivojlantirishdan iborat.
Endryu Staniland o‘zining yangi loyihasi – "Allohga g‘azallar" nomli kitobi haqida so‘z yuritdi. U Navoiy g‘azallaridan Allohga murojaat shaklidagi 24 ta g‘azalni tanlab, ularni ingliz tiliga tarjima qilish ustida ishlamoqda.
Mashgʻulot jarayonlarida talabalar matnlarni so‘zma-so‘z tarjima qilish orqali bevosita faol ishtirok etadi, ularning har biriga alohida ustoz biriktiriladi. Har haftalik tahlillar esa Google Docs orqali olib boriladi.

Новый проект в рамках инициативы «Актуальные 90 дней»
На факультете английского языка №3 Узбекского государственного университета мировых языков стартовал проект «Reading Club» для одарённых студентов. Проект осуществляется в сотрудничестве с преподавателями кафедры второго курса и Эндрю Станиландом.
Цель проекта — углублённое изучение английской литературы студентами второго курса, развитие навыков анализа текстов и обмена мнениями.
Эндрю Станиланд рассказал о своём новом проекте — книге под названием «Газели к Богу». Он отобрал 24 газели Навои, представляющие собой обращения к Всевышнему, и работает над их переводом на английский язык.
Во время занятий студенты принимают активное участие, выполняя пословный перевод текстов. За каждым участником закреплён наставник. Еженедельный анализ текстов ведётся в Google Docs.
Продолжительность проекта — 6 месяцев.
Ожидаемые результаты:
• развитие навыков чтения и перевода на английском языке;
• обучение свободному выражению мыслей;
• повышение интереса к литературе.
Проект направлен не только на совершенствование языковых навыков студентов, но и на обогащение их духовного мышления.