28-noyabr kuni O‘zDJTUda O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining 2024-yil 11-noyabrdagi 427-sonli buyrug‘I ijrosi yuzasidan Talaba va o‘quvchilar o‘rtasida “Eng yaxshi dasturchi” tanlovini tashkil etildi.
25-30-noyabr kunlari “Eng yaxshi dasturchi” tanlovining ta’lim muassasalarida guruhlar va fakultetlararo saralash bosqichida g‘olib topilgan yosh dasturchalar bugun bugun o‘z bilimlarini yana bir bor namoyon etishdi.
Tanlovda Zamonaviy axborot texnologiyalari kafedrasi mudiri Payazov Mirabbos, Kafedra katta o‘qituvchisi Umarova Nodira, Raqamli talim texnologiyalar markazi RTTM markazi boshlig‘I Sobir Tuychiyev, Raqamli talim texnologiyalarini joriy etish bo‘lim boshlig‘i Zarif Absaitov hamda Yoshlar bilan ishlash, ma’naviy va ma’rifat bo‘limi xodimlari ishtirok etdi va tanlov ishtirokchilarining ijodiy ishini kuzatib bordi.

On November 28, in accordance with the order of the Minister of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan No. 427 dated November 11, 2024, the “Best Programmer” competition was organized at UzDZTU among students and pupils.
On November 25-30, young programmers who won the group and inter-faculty selection stages of the “Best Programmer” competition in educational institutions once again demonstrated their knowledge today.
The head of the Department of Modern Information Technologies Payazov Mirabbos, senior lecturer of the Department Umarova Nodira, head of the RTTM Center of Digital Educational Technologies Sobir Tuychiyev, head of the Department of Implementation of Digital Educational Technologies Zarif Absaitov, and employees of the Department of Youth Work, Spirituality and Enlightenment participated in the competition and monitored the creative work of the competition participants.