28-noyabr kuni O‘zDJTUda O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining 2024-yil 11-noyabrdagi 427-sonli buyrug‘I ijrosi yuzasidan Talaba va o‘quvchilar o‘rtasida “Eng yaxshi dasturchi” tanlovini tashkil etildi.
25-30-noyabr kunlari “Eng yaxshi dasturchi” tanlovining ta’lim muassasalarida guruhlar va fakultetlararo saralash bosqichida g‘olib topilgan yosh dasturchalar bugun bugun o‘z bilimlarini yana bir bor namoyon etishdi.
Tanlovda Zamonaviy axborot texnologiyalari kafedrasi mudiri Payazov Mirabbos, Kafedra katta o‘qituvchisi Umarova Nodira, Raqamli talim texnologiyalar markazi RTTM markazi boshlig‘I Sobir Tuychiyev, Raqamli talim texnologiyalarini joriy etish bo‘lim boshlig‘i Zarif Absaitov hamda Yoshlar bilan ishlash, ma’naviy va ma’rifat bo‘limi xodimlari ishtirok etdi va tanlov ishtirokchilarining ijodiy ishini kuzatib bordi.

28 ноября УзДЖТУ организовал конкурс «Лучший программист» среди студентов и школьников в связи с реализацией приказа Министра высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан № 427 от 11 ноября 2024 года.
25-30 ноября молодые программисты, победившие на групповом и межфакультетском отборочном этапе конкурса «Лучший программист» в образовательных учреждениях, сегодня в очередной раз продемонстрировали свои знания.
Заведующий кафедрой современных информационных технологий Паязов Мираббос, старший преподаватель кафедры Умарова Нодира, руководитель центра РТТМ центра цифровых технологий образования Сабир Туйчиев, заведующий отделом внедрения цифровых технологий образования Зариф Абсаитов и работы с молодежью , духовные работники и сотрудники отдела образования принимали участие и следили за творческой работой конкурсантов.