12-mart kuni Markaziy Yevropa va Osiyo universitetlararo frankofoniya agentligi vakillari OʻzDJTUga tashrif buyurdi.
Markaziy Yevropa va Osiyo universitetlararo frankofoniya agentligi hududiy direktori Moxamed Ketata hamda Hududiy direktor oʻrinbosari Adela Talchiv-Chirita janoblari universitetning asosiy binosida kutib olindi.
Shundan soʻng hamkorlik uchrashuvi tashkil etildi. Uchrashuvda universitet rektori I.M.Tuxtasinov, Xalqaro hamkorlik boʻyicha prorektor A.Nasirov, Xalqaro aloqalar boʻlimi boshligʻi X.Yuldashev, Fransuz tili amaliy fanlar kafedrasi mudiri P.Nishonov hamda Fransuz tili nazariy fanlar kafedrasi mudiri G.Raximova ishtirok etdi.
Dastur davomida fransuz tilini oʻqitishni takomillashtirish maqsadida Fransiya OTMlari bilan aloqalarni rivojlantirish, fransuz tili oʻqituvchilari malakasini oshirish, talabalar uchun grantlar ajratish, fransuz tili boʻyicha hammualliflikda darsliklar va oʻquv qoʻllanmalari yaratish, Erasmus+ dasturi loyihalarini ishlab chiqish va ularda ishtirok etish masalalari muhokama qilinadi.

Representatives of the Francophonie Agency visited UzSWLU.
On March 12, representatives of the Interuniversity Francophonie Agency of Central Europe and Asia visited UzSWLU.
Mr. Mohamed Ketata, regional director of the Interuniversity Francophone Agency of Central Europe and Asia, and Mr. Adela Talchiv-Chirita, deputy regional director, were welcomed by university administration in the main building of the university.
After that, a cooperation meeting was organized. The meeting was attended by Rector of the University I.M. Tukhtasinov, Vice-Rector for International Cooperation A. Nasirov, Head of International Relations Department H. Yuldashev, Head of the Department of Applied French Language P. Nishonov and Head of the Department of Theoretical French Language G. Rakhimova.
During the program, in order to improve the teaching of the French language, the issues of developing relations with French HEIs, improving the qualifications of French language teachers, allocating grants for students, creating co-authored textbooks and study guides on the French language, developing Erasmus+ program projects and participating in them will be discussed.