6-noyabr kuni Oʻzbekiston-Yaponiya Markazi Tsukuba Universiteti (NipCa loyihasi), Nagoya Universitetining Oʻzbekistondagi vakolatxonasi bilan birgalikda Yaponiyaning Oʻzbekistondagi Elchixonasi, Yaponiya Xalqaro Hamkorlik Agentligi (JICA), Yaponiya Talabalarni qoʻllab-quvvatlash Tashkiloti (JASSO) hamda Oʻzbekistondagi yapon tili oʻqituvchilari uyushmasi koʻmagi ostida Toshkent shahrida navbatdagi “Japan Education Fair 2023” taʼlim koʻrgazmasini boʻlib oʻtdi.
Oʻzbekiston-Yaponiya Markazi va Oʻzbekiston Respublikasi Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamkorligida tashkil etilgan mazkur tadbirda OʻzDJTU rektori, professor Ilxomjon Tuxtasinov ishtirok etdi va tadbirni ochib berdi.
Koʻrgazmaning maqsadi — Oʻzbekistonlik talabalarni Yaponiya universitetlarida taʼlim olish imkoniyatlari bilan tanishtirish, shuningdek, talabalar akademik almashinuv sohasida universitetlararo hamkorlikni va rivojlantirishdan iborat boʻldi.

“Japan Education Fair 2023”
On November 6, the Uzbekistan-Japan Center, together with the University of Tsukuba (NipCa project), the representative office of Nagoya University in Uzbekistan, with the support of the Embassy of Japan in Uzbekistan, Japan International Cooperation Agency (JICA), Japan Student Support Organization (JASSO), and the Association of Japanese Language Teachers in Uzbekistan The next educational exhibition "Japan Education Fair 2023" was held in Tashkent.
The rector of UzSWLU Professor Ilkhomjon Tukhtasinov, participated in this event organized in cooperation with the Uzbekistan-Japan Center and the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan and opened the event.
The purpose of the exhibition was to familiarize Uzbek students with opportunities to study in Japanese universities, as well as to develop inter-university cooperation in the field of student academic exchange.