2024-yil 5-dekabr kuni Adliya vazirligi binosida O'zDJTU Ingliz tili ikkinchi fakulteti Ingliz tili nazariy aspektlari 2-kafedrasi o'qituvchisi G.Aminovna va XT2-2224 talabalari “Konstitutsiya – adolat va huquqiy barqarorlik asosi” nomli tadbirda ishtirok etishdi.
Tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasining mazmun-mohiyatini o‘quvchilarga tushuntirish, ularning huquqiy bilimlarini oshirish, kitobxonlik madaniyatini rivojlantirish va vatanparvarlik ruhida tarbiyalash yuzasidan mazmunli suhbat tashkillashtirildi.

Constitution – the basis of justice and legal stability
On December 5, 2024, at the building of the Ministry of Justice, The Teacher of the 2nd Department of theoretical aspects of the English language of the second Faculty of English language of UzSWLU G.Aminovna and students of XT2-2224 took part in an event called “Constitution – the basis of justice and legal stability”.
At the event, a meaningful conversation was organized to explain the essence of the Constitution of the Republic of Uzbekistan to readers, improve their legal knowledge, develop the culture of reading and educate them in the spirit of patriotism.