2024-yil 5-dekabr kuni Adliya vazirligi binosida O'zDJTU Ingliz tili ikkinchi fakulteti Ingliz tili nazariy aspektlari 2-kafedrasi o'qituvchisi G.Aminovna va XT2-2224 talabalari “Konstitutsiya – adolat va huquqiy barqarorlik asosi” nomli tadbirda ishtirok etishdi.
Tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasining mazmun-mohiyatini o‘quvchilarga tushuntirish, ularning huquqiy bilimlarini oshirish, kitobxonlik madaniyatini rivojlantirish va vatanparvarlik ruhida tarbiyalash yuzasidan mazmunli suhbat tashkillashtirildi.

Конституция – основа справедливости и правовой стабильности
5 декабря 2024 года в здании Министерства юстиции состоялась встреча преподавателя кафедры теоретических аспектов английского языка 2 факультета английского языка второго факультета Узгту г.Аминовна и студенты ХТ2-2224 приняли участие в мероприятии под названием “Конституция – основа справедливости и правовой стабильности”.
На мероприятии была организована содержательная беседа по разъяснению читателям содержания Конституции Республики Узбекистан, повышению их правовых знаний, развитию культуры чтения и патриотическому воспитанию.