Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti ilmiy innovatsion ishlanmalarni tijoratlashtirish boʻlimi va iqtidorli talabalarning ilmiy tadqiqot faoliyatini tashkil etish boʻlimi tomonidan bir qator “Loyihalar tanlovi”ni eʼlon qilgan edi.
Universitet tomonida eʼlon qilingan “Technoways” texnologik rivojlanish marafoni, “Mening startap loyiham” inkubatsiya dasturi, “TOP 10 Innovator” reytingi, “Ideaton – Uzbekistan 2030” tanlovi hamda “Ayollar biznesiga birinchi qadam” tanlovlarida 100 yaqin universitet professor-oʻqituvchilari, magistr va iqtidorli talabalari oʻz loyihalari bilan ishtirok etdi.“Loyihalar tanlovi” natijalari universitet rasmiy http://uzswlu.uz/ veb-sahifasi va Ilmiy-innovatsion ishlanmalarni tijoratlashtirish boʻlimining rasmiy telegram kanali — https://t.me/uzdjtu ga joylashtiriladi.
Bugun OʻzDJTU “Top 10 Innovator”, “Ideaton-Oʻzbekiston 2030”, “Mening Startap loyiham” inkubatsiya dasturi yuzasidan loyihalar taqdimoti boʻlib oʻtdi.
Taqdimotda universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov ishtirok etdi va loyihalar tanlovini ochib berib, baholash mezonlari haqida soʻz yuritdi.
Maʼlumot uchun, 6-noyabr kuni “Ayollar biznesiga birinchi qadam”, “Techno Ways” texnologik rivojlanish marafoni yuzasidan loyihalar taqdimoti tashkil etiladi. Tanlov ishtirokchilari Maxsus komissiya raisi va aʼzolari tomonidan baholanadi.

"Selection of projects"
Uzbekistan State University of World Languages ​​announced a number of "Project Competitions" by the Department of Commercialization of Scientific Innovative Developments and the Department of Organization of Scientific Research Activities of Talented Students.
About 100 university professors, masters and teachers announced in the "Technoways" technological development marathon, "My startup project" incubation program, "TOP 10 Innovator" rating, "Ideaton - Uzbekistan 2030" competition and "First step to women's business" competitions announced by the university. talented students participated with their projects.
The results of the "Project competition" will be posted on the official website of the university http://uzswlu.uz/ and the official telegram channel of the Department of Commercialization of Scientific and Innovative Developments — https://t.me/uzdjtu.
Today, UzSWLU "Top 10 Innovator", "Ideaton-Uzbekistan 2030", "My Startup Project" incubation program was presented.
Rector of the university Ilkhomjon Tukhtasinov took part in the presentation and revealed the selection of projects and spoke about the evaluation criteria.
For information, on November 6, a presentation of projects will be organized in connection with the "First Step to Women's Business", "Techno Ways" technological development marathon. Contestants are evaluated by the chairman and members of the Special Commission.