3-iyul kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida  Rossiyaning Sankt-Peterburg davlat universiteti bilan qoʻshma taʼlim turlari o'quv dasturi boʻyicha Zoom platformasida muhokama  boʻlib oʻtdi.
Yig'ilishda O'zDJTU Xalqaro hamkorlik masalalari boʻyicha prorektor Abduraxim Nasirov, QTD boʻlimi boshligʻi N.Abdullayeva, Rus filologiyasi fakulteti dekani A.Raxmonov va Sharq filologiyasi fakulteti dekani D.Djurayev ishtirok etdi.
Dasturda ikki tomonlama talaba va o'qituvchilar almashinuvi, chet tillari oʻqituvchilarining malakasini oshirish, grantlar ajratish, ilmiy sohani rivojlantirish boʻyicha hamkorliklar o'rnatish masalalari ilgari surildi.

3 июля на платформе Zoom в Государственном университете мировых языков Узбекистана и Санкт-Петербургском государственном университете России состоялось обсуждение совместной образовательной программы.
В мероприятии приняли участие проректор по международному сотрудничеству УзГУМЯ Абдурахим Насиров, заведующий отделом ОТД Н.Абдуллаева, декан факультета русской филологии А.Рахмонов и декан факультета восточной филологии Д.Джураев. встреча.
В программе были выдвинуты вопросы двустороннего обмена студентами и преподавателями, повышения квалификации преподавателей иностранных языков, выделения грантов, налаживания сотрудничества в развитии научной сферы.