Navbatdagi ilmiy dissertatsiya himoyasi boʻlib oʻtdi
19-sentyabr kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida tayanch doktorant Jumayeva Sadbarg Mirolimovnaning 13.00.02 – Ta’lim va tarbiya nazariyasi va metodikasi (ingliz tili) ixtisosligi boʻyicha “Xorijiy til oʻrganuvchi talabalarga frazeologik birliklarni oʻqitishda matnga asoslangan yondashuv” mavzusidagi filologiya fanlari boʻyicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlagan dissertatsiyasi muhokamasi oʻtkazildi.
Muhokamada OʻzDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov, Ilmiy Kengash a’zolari, rasmiy opponentlar, soha mutaxassislari, ilmiy rahbarlar va doktorantlar ishtirok etdi.
Tadqiqot taqdimoti davomida ishning nazariy asoslari, metodologik yondashuvi hamda amaliy qoʻllanilishi atroflicha muhokama qilindi. Yakunda tadqiqotchi Ilmiy kengash a’zolari tomonidan berilgan savollarga asosli javob berdi.

Состоялась очередная защита научной диссертации
19 сентября в Узбекском государственном университете мировых языков состоялось обсуждение диссертации соискателя степени доктора философии (PhD) по филологическим наукам Джумаевой Садбарг Миролимовны по специальности 13.00.02 – Теория и методика обучения и воспитания (английский язык) на тему: «Текстоориентированный подход в обучении фразеологическим единицам студентов, изучающих иностранный язык».
В обсуждении приняли участие ректор УзГУМЯ Илхомжон Тухтасинов, члены Учёного совета, официальные оппоненты, специалисты в области, научные руководители и докторанты.
В ходе презентации диссертационной работы были подробно рассмотрены её теоретические основы, методологический подход и практическое применение. В завершение соискатель дал обоснованные ответы на вопросы членов Учёного совета.