Navbatdagi ilmiy dissertatsiya himoyasi boʻlib oʻtdi
19-sentyabr kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida tayanch doktorant Jumayeva Sadbarg Mirolimovnaning 13.00.02 – Ta’lim va tarbiya nazariyasi va metodikasi (ingliz tili) ixtisosligi boʻyicha “Xorijiy til oʻrganuvchi talabalarga frazeologik birliklarni oʻqitishda matnga asoslangan yondashuv” mavzusidagi filologiya fanlari boʻyicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlagan dissertatsiyasi muhokamasi oʻtkazildi.
Muhokamada OʻzDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov, Ilmiy Kengash a’zolari, rasmiy opponentlar, soha mutaxassislari, ilmiy rahbarlar va doktorantlar ishtirok etdi.
Tadqiqot taqdimoti davomida ishning nazariy asoslari, metodologik yondashuvi hamda amaliy qoʻllanilishi atroflicha muhokama qilindi. Yakunda tadqiqotchi Ilmiy kengash a’zolari tomonidan berilgan savollarga asosli javob berdi.

Another PhD Dissertation Defense Held
On September 19, a PhD dissertation defense was held at Uzbekistan State World Languages University. Sadbarg Mirolimovna Jumayeva, a basic doctoral researcher, presented her dissertation for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Philological Sciences, specializing in 13.00.02 – Theory and Methodology of Education and Upbringing (English Language), titled “A Text-Based Approach to Teaching Idiomatic Expressions to Foreign Language Learners.”
The discussion was attended by UzSWLU Rector Ilkhomjon Tukhtasinov, members of the Academic Council, official opponents, field experts, academic supervisors, and doctoral students.
During the presentation, the theoretical foundations, methodological approach, and practical application of the research were thoroughly discussed. At the end, the researcher provided well-grounded answers to the questions posed by the Academic Council members.