O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Iqtidorli talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo'lim boshlig'i etib Ismatova Shahnoza Miraxmatovna tayinlandi.
Ismatova Shahnoza Miraxmatovna 1978-yilda tug`ilgan. Filologiya fanlari bo`yicha PhD.
U 1999-yil O`zbekiston davlat jahon tillari bakalavri 2001-yilda magistratura bosqichlarini tamomlagan.
1995 - 1999 yillarda - O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti talabasi
1999 - 2001 yillarda - O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti magistratura talabasi
2002 - 2004 yillarda - O‘zbekiston davlat jahon tillari universi ingliz tii leksikologiya kafedrasi o‘qituvchisi
2004 - 2006 yillarfa -O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti ingliz tili fonetika va fonologiyasi kafedrasi o‘qituvchisi
2006 - 2013 yillarda - O‘zbekiston davlat jahon tillari universi ingliz tili og‘zaki va yozma nutq amaliyoti kafedrasi o‘qituvchisi
2013 - 2017 yillarda  - O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti ingliz tili amaliy fanlar kafedrasi o‘qituvchisi
2017 – 2019 yillarda - O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti ingliz tili integrallashgan kursi №2 kafedrasi o‘qituvchisi
2019 – 2019 yillarda - O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti “Ingliz tilini o‘qitish metodukasi №2” kafedrasi o‘qituvchisi

Исматова Шахноза Мирахматовна назначена заведующей отделом организации научно-исследовательской деятельности талантливых студентов Узбекского государственного университета мировых языков.
В 1995 – 1999 годах был студентом Узбекского государственного университета мировых языков.
В 1999 – 2001 годах был магистрантом Узбекского государственного университета мировых языков.
2002 – 2004 гг. – преподаватель кафедры лексикологии английского языка Узбекского государственного университета мировых языков.
2004 – 2006 гг. – преподаватель кафедры английской фонетики и фонологии Узбекского государственного университета мировых языков.
С 2006 по 2013 годы работал преподавателем кафедры английской разговорной и письменной речевой практики Узбекского государственного университета мировых языков.
В 2013 – 2017 годах – преподаватель кафедры прикладных наук английского языка Узбекского государственного университета мировых языков.
В 2017 – 2019 годах – преподаватель кафедры №2 интегрированного курса английского языка Узбекского государственного университета мировых языков.
В 2019 – 2019 годах – преподаватель кафедры «Методика преподавания английского языка №2» Узбекского государственного университета мировых языков.