O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti va O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi o‘rtasida hamkorlik boʻyicha memorandum imzolandi
Mazkur kelishuv hujjati O‘zbekiston MTRK tizimidagi ijodiy va texnik xodimlarning xorijiy tillarni bilish malakasini oshirish bo‘yicha hamkorlikni amalga oshirish maqsadida ikki tashkilot rahbarlari tomonidan imzolandi.
Memorandum doirasida tomonlar o‘rtasida o‘zaro hamkorlik quyidagi asosiy yo‘nalishlarda amalga oshiriladi:
-sheriklik munosabatlarini o‘rnatish;
-samarali va o‘zaro manfaatli hamkorlikni yo‘lga qo‘yish va Memornadum doirasida turli xil loyihalarni amalga oshirish;
-universitetning xorijiy tillar bo‘yicha malakali mutaxassislar tayyorlashdagi boy tajribasini targ‘ib qilish;
-O‘zbekiston MTRK tizimidagi ijodiy va texnik xodimlarning bugungi kun talablaridan kelib chiqqan holda xorijiy tillarni o‘zlashtirishga ko‘maklashish va boshqa masalalar.

Подписан меморандум о сотрудничестве между узбекским государственным университетом мировых языков и Национальной телерадиокомпанией Узбекистана
Данный документ подписан руководителями двух организаций в целях осуществления сотрудничества по повышению квалификации творческих и технических работников системы ГТРК Узбекистана по иностранным языкам.
Взаимодействие сторон в рамках меморандума осуществляется по следующим основным направлениям:
- установление партнерских отношений;
- налаживание эффективного и взаимовыгодного сотрудничества и реализация различных проектов в рамках Меморандума;
- продвижение богатого опыта университета в подготовке квалифицированных специалистов по иностранным языкам;
- Содействие овладению иностранными языками и другие вопросы, вытекающие из сегодняшних требований творческого и технического персонала системы МТРК Узбекистана.