O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Fuqoro muxofazasi tuzilmalari va tuman FVDT xizmatlari hamkorligida amaliy-taktik mashg‘ulot o‘tkazildi
Tadbirda universitet rahbariyati vakillari, Toshkent shahar FVB boshqarmasidan bo‘lim boshlig‘i mayor Jumaev Ozodjon Matyakubovich, Uchtepa tumani FVB bo‘limi o‘rinbisari, tezkor bo‘linma boshlig‘i kapitan Arabov Azizbek Saitkulovich hamda talabalar ishtirok etdilar.
Tadbir davomida shartli sodir bo‘lgan favqulodda vaziyatlar oqibatlarini bartarf etish, jabrlanganlarga birinchi tibbiy yordam ko‘rsatish va fuqarolarni xavfsiz joyga evakuatsiya qilish bo‘yicha real sharoitlarga yaqin mashqlar tashkil etildi. Bu jarayon qutqaruvchilarning bilim va ko‘nikmalarini yanada mustahkamlashga xizmat qildi.
Ushbu amaliy mashg‘ulotlar O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti va hududiy xavfsizlik tizimining hamkorligini mustahkamlash, favqulodda vaziyatlarga tayyorgarlikni oshirish va fuqarolar xavfsizligini ta’minlash borasidagi muhim qadam sifatida e’tirof etildi.

В Узбекистанском государственном университете мировых языков был проведен практическо-тактический тренинг в сотрудничестве с структурами гражданской обороны и районными службами ФВДТ
В Узбекистанском государственном университете мировых языков был проведен практическо-тактический тренинг в сотрудничестве с структурами гражданской обороны и районными службами ФВДТ.
На мероприятии присутствовали представители руководства университета, начальник отдела Ташкентского городского управления по чрезвычайным ситуациям майор Озоджон Матьякубович Джумаев, заместитель начальника отдела управления по чрезвычайным ситуациям Училтинского района, начальник оперативного подразделения капитан Азизбек Сайткулович Арабов, а также студенты.
В ходе мероприятия были проведены тренировки, имитирующие ликвидацию последствий условных чрезвычайных ситуаций, оказание первой медицинской помощи пострадавшим и эвакуацию граждан в безопасные зоны. Эти упражнения способствовали укреплению знаний и навыков спасателей.
Данные практические тренировки были признаны важным шагом в укреплении сотрудничества между Узбекистанским государственным университетом мировых языков и региональной системой безопасности, повышении готовности к чрезвычайным ситуациям и обеспечении безопасности граждан.