O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Fuqoro muxofazasi tuzilmalari va tuman FVDT xizmatlari hamkorligida amaliy-taktik mashg‘ulot o‘tkazildi
Tadbirda universitet rahbariyati vakillari, Toshkent shahar FVB boshqarmasidan bo‘lim boshlig‘i mayor Jumaev Ozodjon Matyakubovich, Uchtepa tumani FVB bo‘limi o‘rinbisari, tezkor bo‘linma boshlig‘i kapitan Arabov Azizbek Saitkulovich hamda talabalar ishtirok etdilar.
Tadbir davomida shartli sodir bo‘lgan favqulodda vaziyatlar oqibatlarini bartarf etish, jabrlanganlarga birinchi tibbiy yordam ko‘rsatish va fuqarolarni xavfsiz joyga evakuatsiya qilish bo‘yicha real sharoitlarga yaqin mashqlar tashkil etildi. Bu jarayon qutqaruvchilarning bilim va ko‘nikmalarini yanada mustahkamlashga xizmat qildi.
Ushbu amaliy mashg‘ulotlar O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti va hududiy xavfsizlik tizimining hamkorligini mustahkamlash, favqulodda vaziyatlarga tayyorgarlikni oshirish va fuqarolar xavfsizligini ta’minlash borasidagi muhim qadam sifatida e’tirof etildi.

A practical-tactical training session was held at the Uzbekistan State University of World Languages in collaboration with the Civil Protection structures and district FVDT services
Representatives from the university leadership, the head of the Tashkent city Emergency Situations Department, Major Ozodjon Matyakubovich Jumaev, the deputy head of the Uchtepa district Emergency Situations Department, Captain Azizbek Saitkulovich Arabov, as well as students participated in the event.
During the event, exercises were conducted simulating the elimination of the consequences of conditional emergency situations, providing first aid to the injured, and evacuating citizens to safe locations. These exercises contributed to strengthening the knowledge and skills of the rescuers.
These practical exercises were recognized as an important step in enhancing cooperation between the Uzbekistan State University of World Languages and the regional security system, improving preparedness for emergency situations, and ensuring the safety of citizens.