Yoshlar oʻrtasida start-up gʻoyalarni qoʻllab-quvvatlash, ularni tadbirkorlikka qiziqtirish maqsadida Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti talabalari uchun motivatsion trening va mahorat darslari tashkil etildi.
Tadbirda tadbirkor, “MFaktor” spikeri, “Energy experts Academy” asoschisi – Sherzod Beknazarov, “MFaktor” loyihasi spikeri “JAFA energy QK” hamda “Solar nature” MChJ taʼsischisi va rahbari – Farruh Asrolxoʻjayev, Tadbirkorlar Xayrulla Shokirov, Axrolxoʻja Rahmatxoʻjayevlar ishtirok etib, tadbirkorlikka kirib kelishi, bu borada orttirgan tajribalari bilan oʻrtoqlashdi.
Hayotdagi muvaffaqiyat sirlari, pulni toʻgʻri sarflash, moliyaviy savodxonlik, marketing va menejment haqida talabalar uchun maʼlumotlar bilan boʻlishdi. Oʻz bizneslarini boshlamoqchi, hamda start-up gʻoyalarini rivojlantirmoqchi boʻlgan yoshlar oʻzlarini qiziqtirgan savollarga javob oldi.

В целях поддержки стартап-идей среди молодежи, заинтересовать ее предпринимательством для студентов Государственного университета мировых языков Узбекистана были организованы мотивационные тренинги и мастер-классы.
Предприниматель, спикер «МФактор», основатель «Академии энергоэкспертов» - Шерзод Бекназаров, спикер проекта «МФактор», основатель и руководитель СП «JAFA Energy» и ООО «Солнечная природа» - Фаррух Асролходжаев, предприниматели Хайрулла Шокиров, Ахролходжа Рахматходжаев принял участие в мероприятии, занялся предпринимательством, поделился своим опытом в этом плане.
Он поделился со студентами информацией о секретах жизненного успеха, управлении капиталом, финансовой грамотности, маркетинге и менеджменте. Молодые люди, желающие начать свой бизнес и развивать стартап-идеи, получили ответы на свои вопросы.