Yoshlar oʻrtasida start-up gʻoyalarni qoʻllab-quvvatlash, ularni tadbirkorlikka qiziqtirish maqsadida Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti talabalari uchun motivatsion trening va mahorat darslari tashkil etildi.
Tadbirda tadbirkor, “MFaktor” spikeri, “Energy experts Academy” asoschisi – Sherzod Beknazarov, “MFaktor” loyihasi spikeri “JAFA energy QK” hamda “Solar nature” MChJ taʼsischisi va rahbari – Farruh Asrolxoʻjayev, Tadbirkorlar Xayrulla Shokirov, Axrolxoʻja Rahmatxoʻjayevlar ishtirok etib, tadbirkorlikka kirib kelishi, bu borada orttirgan tajribalari bilan oʻrtoqlashdi.
Hayotdagi muvaffaqiyat sirlari, pulni toʻgʻri sarflash, moliyaviy savodxonlik, marketing va menejment haqida talabalar uchun maʼlumotlar bilan boʻlishdi. Oʻz bizneslarini boshlamoqchi, hamda start-up gʻoyalarini rivojlantirmoqchi boʻlgan yoshlar oʻzlarini qiziqtirgan savollarga javob oldi.

In order to support start-up ideas among young people, to interest them in entrepreneurship, motivational training and master classes were organized for students of the Uzbekistan State World Languages University
​​
Entrepreneur, speaker of "MFaktor", founder of "Energy experts Academy" - Sherzod Beknazarov, speaker of "MFaktor" project, founder and head of "JAFA energy JV" and "Solar nature" Limited Liability Company- Farruh Asrolkhojayev, entrepreneurs Khairulla Shokirov, Akhrolhoja Rahmatkhojayev participated in the event. entered into entrepreneurship, shared his experiences in this regard.
He shared information for students about the secrets of success in life, money management, financial literacy, marketing and management. Young people who want to start their own business and develop start-up ideas received answers to their questions.