O’zDJTU delegatsiyasi AQSh dagi Indiana universitetida bo’lib turgani haqida xabar bergan edik.
Indiana universitetiga tashrifning ikkinchi kunida O‘zDJTU professori X.Muxitdinova va dotsenti Z.Salisheva “Xorijliklarga o‘zbek tili” elektron darsligi asosida universitet talabalariga o‘zbek tilidan mahorat darslarini o‘tib berdi.
Indiana universitetida ko‘p yillardan beri faoliyat yuritib kelayotgan o‘zbek tili o‘qituvchisi Malik Xodjayev hamda talabalar master-klassni yuqori baholashdi. Ayniqsa, elektron darslikdagi autentik audio va videomateriallar ularda juda katta taassurot qoldirdi.
Shuningdek, Indiana universitetining o‘zbek tilidan magistr va doktorant talabalari bilan davra suhbati ham o‘tkazildi. Ular o‘zbek tili va madaniyati bo‘yicha olib borayotgan ilmiy loyihalari haqida ma’lumot berdi.

Сообщаем, что делегация УзГУМЯ посещает Университет Индианы в США.
Во второй день визита в Университет Индианы профессор УзГУМЯ Х.Мухитдинова и доцент З.Салишева провели для студентов университета мастер-классы по узбекскому языку на основе электронного учебника «Узбекский язык для иностранцев».
Учитель узбекского языка Малик Ходжаев, много лет работающий в Университете Индианы, и студенты высоко оценили мастер-класс. Особенно большое впечатление на них произвели аутентичные аудио- и видеоматериалы в электронном учебнике.
Также был проведен круглый стол с магистрантами и докторантами узбекского языка Университета Индианы. Они предоставили информацию о своих научных проектах по культуре и узбекскому языку.