6-dekabr kuni O’zDJTU Xalqaro jurnalistika fakulteti tashabbusi bilan “Konstitutsiya — inson huquqlari himoyachisi” nomli bayram tadbiri tashkil etildi.
Konstitutsiyaning 31 yilligi munosabati bilan bo’lib o’tgan tadbir O’zbekiston Respublikasi Davlat madhiyasi bilan boshlandi. Tadbirni universitet Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo’yicha prorektor Valijon Sa’diyev ochib berdi.
Tadbir davomida O’zbekiston davlat jahon tillari universiteti talabalarining konstitutsion bilimlarini aks ettirgan so’rovnoma videoroligi taqdim etildi. Talabalarning konstitutsiyaga bo’lgan qiziqishlarini oshirish maqsadida viktorina o’yinlari o’tkazilib, ishtirokchilar kitob bilan taqdirlandi. Toshkent davlat yuridik universiteti, “Adolat” milliy huquqiy axborot markazi xodimlari tomonidan talabalarga yangi tahrirdagi konstitutsiyaga oid bilimlar ulashildi.

On December 6, at the initiative of the Faculty of International Journalism of UzSWLU, a holiday event called "Constitution - Defender of Human Rights" was organized.
The event held in connection with the 31st anniversary of the Constitution began with the National Anthem of the Republic of Uzbekistan. The event was opened by Valijon Sadiyev, vice-rector for youth affairs and spiritual and educational affairs of the university.
During the event, a survey video showing the constitutional knowledge of the students of the Uzbekistan State University of World Languages ​​was presented. In order to increase students' interest in the constitution, quiz games were held, and the participants were awarded with a book. Employees of the Tashkent State Law University, "Adolat" National Legal Information Center shared knowledge about the new constitution with students.