6-dekabr kuni O’zDJTU Xalqaro jurnalistika fakulteti tashabbusi bilan “Konstitutsiya — inson huquqlari himoyachisi” nomli bayram tadbiri tashkil etildi.
Konstitutsiyaning 31 yilligi munosabati bilan bo’lib o’tgan tadbir O’zbekiston Respublikasi Davlat madhiyasi bilan boshlandi. Tadbirni universitet Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo’yicha prorektor Valijon Sa’diyev ochib berdi.
Tadbir davomida O’zbekiston davlat jahon tillari universiteti talabalarining konstitutsion bilimlarini aks ettirgan so’rovnoma videoroligi taqdim etildi. Talabalarning konstitutsiyaga bo’lgan qiziqishlarini oshirish maqsadida viktorina o’yinlari o’tkazilib, ishtirokchilar kitob bilan taqdirlandi. Toshkent davlat yuridik universiteti, “Adolat” milliy huquqiy axborot markazi xodimlari tomonidan talabalarga yangi tahrirdagi konstitutsiyaga oid bilimlar ulashildi.

6 декабря по инициативе факультета международной журналистики УзДЖТУ было организовано праздничное мероприятие под названием «Конституция – Защитник прав человека».
Мероприятие, проводимое в связи с 31-летием Конституции, началось с Государственного гимна Республики Узбекистан. Мероприятие открыл Валижон Садиев, проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе университета.
В ходе мероприятия был представлен видеоролик-опрос, демонстрирующий конституционные знания студентов Узбекского государственного университета мировых языков. В целях повышения интереса учащихся к конституции были проведены игры-викторины, участники которых были награждены книгой. Сотрудники Ташкентского государственного юридического университета, Национального центра правовой информации «Адолат» поделились со студентами знаниями о новой конституции.