Pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiyasi himoyasi bo‘lib o‘tdi
31-iyul kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti huzuridagi Ilmiy darajalar beruvchi PhD.03/30.12.2019.Ped.114.01 raqamli Ilmiy kengash majlisida pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun dissertatsiya himoyasi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur himoyada Yusupova Zarrina Kurbonovnaning 13.00.02 – Ta’lim va tarbiya nazariyasi va metodikasi (ingliz tili) ixtisosligi bo‘yicha tayyorlangan “Filologik OTM talabalarining raqamli kompetensiyasini rivojlantirishning ilmiy-amaliy asoslari” mavzusidagi dissertatsiyasi muhokama qilindi.
Ilmiy kengash yig‘ilishi O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori, professor Ilxomjon Tuxtasinov ishtirokida o‘tdi. Tadbirda rasmiy opponentlar, kengash a’zolari, soha mutaxassislari hamda dissertantning ilmiy rahbari qatnashdi.
Dissertatsiya ilmiy-nazariy asoslari, amaliy ahamiyati hamda dolzarbligi jihatidan keng muhokama qilinib, Ilmiy kengash a’zolari tomonidan ijobiy baholandi.

Состоялась защита диссертации на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по педагогическим наукам
31 июля на заседании Диссертационного совета PhD.03/30.12.2019.Ped.114.01 при Узбекском государственном университете мировых языков состоялась защита диссертации на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по педагогическим наукам.
На данной защите обсуждалась диссертация Юсуповой Заррины Курбановны по специальности 13.00.02 – Теория и методика обучения и воспитания (английский язык) на тему «Научно-практические основы развития цифровой компетенции студентов филологических вузов».
Заседание научного совета прошло при участии ректора Узбекского государственного университета мировых языков, профессора Илхомжона Тухтасинова. В мероприятии приняли участие официальные оппоненты, члены совета, специалисты в данной области, а также научный руководитель соискателя.
Диссертация была всесторонне обсуждена с точки зрения научно-теоретической базы, практической значимости и актуальности и получила положительную оценку членов научного совета.