Pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiyasi himoyasi bo‘lib o‘tdi
31-iyul kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti huzuridagi Ilmiy darajalar beruvchi PhD.03/30.12.2019.Ped.114.01 raqamli Ilmiy kengash majlisida pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun dissertatsiya himoyasi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur himoyada Yusupova Zarrina Kurbonovnaning 13.00.02 – Ta’lim va tarbiya nazariyasi va metodikasi (ingliz tili) ixtisosligi bo‘yicha tayyorlangan “Filologik OTM talabalarining raqamli kompetensiyasini rivojlantirishning ilmiy-amaliy asoslari” mavzusidagi dissertatsiyasi muhokama qilindi.
Ilmiy kengash yig‘ilishi O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori, professor Ilxomjon Tuxtasinov ishtirokida o‘tdi. Tadbirda rasmiy opponentlar, kengash a’zolari, soha mutaxassislari hamda dissertantning ilmiy rahbari qatnashdi.
Dissertatsiya ilmiy-nazariy asoslari, amaliy ahamiyati hamda dolzarbligi jihatidan keng muhokama qilinib, Ilmiy kengash a’zolari tomonidan ijobiy baholandi.

On July 31, a PhD dissertation defense in pedagogical sciences was held at the meeting of the Scientific Council PhD.03/30.12.2019.Ped.114.01 under the Uzbek State University of World Languages.
The dissertation of Zarrina Kurbonovna Yusupova, prepared in the specialty 13.00.02 – Theory and Methodology of Education and Upbringing (English language), titled “Scientific and Practical Foundations for Developing the Digital Competence of Philology University Students,” was discussed at the defense.
The meeting of the Scientific Council was attended by the Rector of the Uzbek State University of World Languages, Professor Ilkhomjon Tukhtasinov. Official opponents, council members, field experts, and the dissertation advisor also participated in the event.
The dissertation was thoroughly discussed in terms of its theoretical foundations, practical significance, and relevance, and was positively evaluated by the members of the Scientific Council.