“Rektor kubogi” mini-futbol musobaqasi g‘oliblari tantanali tarzda taqdirlandi
2025-yil 16-aprel kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida “Rektor kubogi” mini-futbol musobaqasi g‘oliblarini taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi. Tadbir doirasida final bosqichida yuqori sport mahoratini namoyon etgan jamoalar tantanali ravishda taqdirlandi.
Taqdirlash marosimida O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov ishtirok etib, barcha ishtirokchilarga o‘z minnatdorchiligini bildirdi. Faol talabalarga tashakkurnomalar topshirdi.
1-o‘rin – Sport klubi jamoasi. G‘olib jamoa a’zolariga universitet tomonidan zamonaviy planshetlar topshirildi.
2-o‘rin – Ingliz tili 2-fakulteti jamoasi
3-o‘rin – Tarjimonlik fakulteti jamoasi
4-o‘rin – Ingliz filologiyasi fakulteti jamoasi
Ikkinchi, uchinchi va to‘rtinchi o‘rinni qo‘lga kiritgan jamoa a’zolariga esa qimmatbaho sovg‘alar taqdim etildi.
Shuningdek, musobaqani tashkil etishda faol ishtirok etgan murabbiylar va tashkiliy guruh a’zolariga ham planshetlar hamda esdalik sovg‘alari topshirildi.
Tadbirda, shuningdek, quyidagi tashkilotlar rahbarlari va vakillari faxriy mehmon sifatida ishtirok etdilar:
Toshkent shahar Uchtepa tumani 1-son sport maktabi
Toshkent shahar Uchtepa tumani 2-son sport maktabi
Toshkent shahar Chilonzor tumani sport maktabi
Respublika Olimpiya va Paralimpiya sport turlariga tayyorlash markazi
Mazkur musobaqa universitetda sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish, sportga bo‘lgan qiziqishni oshirish hamda jamoaviylik ruhini mustahkamlashda muhim ahamiyat kasb etdi.

Торжественное награждение победителей турнира по мини-футболу «Кубок ректора»
16 апреля 2025 года в Узбекском государственном университете мировых языков состоялась церемония награждения победителей турнира по мини-футболу «Кубок ректора». В рамках мероприятия были торжественно награждены команды, продемонстрировавшие высокий уровень спортивного мастерства на финальном этапе.
В церемонии награждения принял участие ректор УзГУЯ Илхомжон Тухтасинов, который выразил благодарность всем участникам и вручил благодарственные письма активным студентам.
1-е место — команда Спортивного клуба. Победителям университет вручил современные планшеты.
2-е место — команда факультета английского языка №2
3-е место — команда факультета перевода
4-е место — команда факультета английской филологии
Командам, занявшим 2-е, 3-е и 4-е места, были вручены ценные подарки.
Также планшеты и памятные сувениры были вручены тренерам и членам организационной группы, активно участвовавшим в подготовке турнира.
Почётными гостями мероприятия стали руководители и представители следующих организаций:
Спортивная школа №1 Учтепинского района, г. Ташкент
Спортивная школа №2 Учтепинского района, г. Ташкент
Спортивная школа Чиланзарского района, г. Ташкент
Республиканский центр подготовки по олимпийским и паралимпийским видам спорта
Данный турнир сыграл важную роль в пропаганде здорового образа жизни, повышении интереса к спорту и укреплении командного духа среди студентов университета.