“Rektor kubogi” mini-futbol musobaqasi g‘oliblari tantanali tarzda taqdirlandi
2025-yil 16-aprel kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida “Rektor kubogi” mini-futbol musobaqasi g‘oliblarini taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi. Tadbir doirasida final bosqichida yuqori sport mahoratini namoyon etgan jamoalar tantanali ravishda taqdirlandi.
Taqdirlash marosimida O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori Ilxomjon Tuxtasinov ishtirok etib, barcha ishtirokchilarga o‘z minnatdorchiligini bildirdi. Faol talabalarga tashakkurnomalar topshirdi.
1-o‘rin – Sport klubi jamoasi. G‘olib jamoa a’zolariga universitet tomonidan zamonaviy planshetlar topshirildi.
2-o‘rin – Ingliz tili 2-fakulteti jamoasi
3-o‘rin – Tarjimonlik fakulteti jamoasi
4-o‘rin – Ingliz filologiyasi fakulteti jamoasi
Ikkinchi, uchinchi va to‘rtinchi o‘rinni qo‘lga kiritgan jamoa a’zolariga esa qimmatbaho sovg‘alar taqdim etildi.
Shuningdek, musobaqani tashkil etishda faol ishtirok etgan murabbiylar va tashkiliy guruh a’zolariga ham planshetlar hamda esdalik sovg‘alari topshirildi.
Tadbirda, shuningdek, quyidagi tashkilotlar rahbarlari va vakillari faxriy mehmon sifatida ishtirok etdilar:
Toshkent shahar Uchtepa tumani 1-son sport maktabi
Toshkent shahar Uchtepa tumani 2-son sport maktabi
Toshkent shahar Chilonzor tumani sport maktabi
Respublika Olimpiya va Paralimpiya sport turlariga tayyorlash markazi
Mazkur musobaqa universitetda sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish, sportga bo‘lgan qiziqishni oshirish hamda jamoaviylik ruhini mustahkamlashda muhim ahamiyat kasb etdi.

Winners of the “Rector’s Cup” Mini-Football Tournament Honored in a Ceremony
On April 16, 2025, a special awards ceremony was held at the Uzbek State World Languages University to honor the winners of the “Rector’s Cup” mini-football tournament. During the event, the teams that demonstrated high sportsmanship in the final stage were recognized in a festive atmosphere.
Rector Ilkhomjon Tukhtasinov of UzSWLU took part in the ceremony, expressing his gratitude to all participants and presenting certificates of appreciation to active students.
1st Place – Sports Club Team. The winning team members received modern tablets from the university.
2nd Place – English Language Faculty No. 2 Team
3rd Place – Translation Faculty Team
4th Place – English Philology Faculty Team
The teams that placed 2nd, 3rd, and 4th received valuable gifts.
Tablets and commemorative souvenirs were also presented to coaches and members of the organizing committee who actively contributed to the tournament’s success.
The event was also attended by leaders and representatives of the following organizations as honorary guests:
• Sports School No. 1, Uchtepa District, Tashkent
• Sports School No. 2, Uchtepa District, Tashkent
• Sports School of Chilanzar District, Tashkent
• Republican Center for Training in Olympic and Paralympic Sports
The tournament played an important role in promoting a healthy lifestyle, increasing interest in sports, and strengthening team spirit among university students.