22-sentyabr kuni Oʻzbekiston davlat jahon tillari universitetida rektor Ilxomjon Tuxtasinov va Ingliz filologiyasi fakultetining 1-bosqich talabalari bilan ochiq muloqot tashkil etildi.
Dasturda OʻzDJTU rahbariyati vakillari, boʻlim boshliqlari va Ingliz filologiyasi fakulteti mas’ullari bevosita ishtirok etishdi.
Rektor universitet faoliyati, unda yaratilgan imkoniyatlar, sharoitlar va boshqa qoʻshimcha ma’lumotlarni taqdim etib, talabalarni qiziqtirgan savollarga javob berdi, ma’lum masalalar yuzasidan oʻz takliflarini kiritib, yechimlar boʻyicha mas’ullarga topshiriqlar yukladi.
Shuningdek, dastur davomida Ingliz filologiyasi fakultetining iqtidorli, koʻplab muvaffaqiyatlarga erishgan vakillari, jumladan, “Yosh kitobxon” tanlovining Respublika bosqichi gʻolibasi Oʻgʻiljeren Xaldurdiyeva ham 1-bosqich talabalarini ruhlantiruvchi nutq soʻzlab, bilim olishdan, izlanishdan toʻxtamaslikka, universitetda yaratilgan sharoitlar unumli foydalanishga chorladi.
Mazkur uchrashuv yangi talabalarga oʻquv muhitiga moslashish, bilmagan ichki qoidalarni oʻzlashtirish, savollarga asosli javoblar topish, tashabbuslar kiritish va albatta, oldindagi rejalar, boʻlajak zafarlar uchun motivatsiya manbayi boʻlib xizmat qiladi.

22 сентября в Узбекском государственном университете мировых языков состоялся открытый диалог ректора Ильхомжона Тухтасинова со студентами 1 курса факультета английской филологии.
В программе приняли участие представители руководства УзГУМЯ, заведующие отделами и ответственные лица факультета английской филологии.
Ректор представил информацию о деятельности университета, созданных возможностях, условиях и других дополнениях, ответил на интересующие студентов вопросы, внес предложения по ряду вопросов и поручил ответственным лицам разработать решения.
Кроме того, в ходе программы талантливые студенты факультета английской филологии, достигшие значительных успехов, в том числе победитель республиканского этапа конкурса «Юный читатель» Огильжерен Халдурдиева, выступили с вдохновляющей речью перед первокурсниками, призывая их не останавливаться в обучении и поисках, а также эффективно использовать созданные в университете условия.
Эта встреча стала для новых студентов источником адаптации к учебной среде, усвоения внутренних правил, поиска ответов на вопросы, внесения инициатив и, конечно же, мотивации для будущих планов и достижений.