Rossiyaning bir qator shaharlarida targ‘ibot ishlari olib borilmoqda
2025-yil 19–22-may kunlari O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Xalqaro jurnalistika fakulteti dekani A. Matyakubov hamda Xalqaro reytinglar bilan ishlash bo‘limi xodimi Marks Abdullayev Rossiya Federatsiyasiga xizmat safarini amalga oshirib, xorijiy abituriyentlarni jalb etish maqsadida targ‘ibot ishlarini olib borishmoqda.
Xususan, delegatsiya a’zolari Vladikavkaz, Beslan va Ma'danli suvlar shaharlaridagi umumiy o‘rta ta’lim muassasalariga tashrif buyurib, O‘zDJTU faoliyati, ta’lim yo‘nalishlari, xorijiy talabalar uchun yaratilgan imkoniyatlar haqida batafsil ma’lumot berdilar.
Shuningdek, tashrif doirasida oliy ta’lim muassasalari vakillari bilan uchrashuvlar o‘tkazilib, ilmiy-uslubiy hamkorlik va madaniy almashinuvni rivojlantirish masalalari muhokama qilindi.

В ряде городов России проводятся агитационные мероприятия
С 19 по 22 мая 2025 года декан факультета международной журналистики Узбекского государственного университета мировых языков А. Матякубов и сотрудник отдела по работе с международными рейтингами Маркс Абдуллаев находились в служебной командировке в Российской Федерации, где проводили агитационную работу с целью привлечения иностранных абитуриентов.
В частности, члены делегации посетили общеобразовательные учреждения в городах Владикавказ, Беслан и Минеральные Воды, где подробно рассказали о деятельности УзГМЯУ, направлениях обучения и созданных условиях для иностранных студентов.
Также в рамках визита были проведены встречи с представителями высших учебных заведений, на которых обсуждались вопросы научно-методического сотрудничества и развития культурного обмена.