4-oktyabr kuni O‘zDJTUda 2024/2025-o‘quv yilida o‘quv jarayonining tashkil etilganlik holati, mavjud muammolar va yechimini hal qilish bo‘yicha yig‘ilish o‘tkazildi.
Universitet talabalar bo‘limi boshlig‘i, ofis registrator xizmatlari bo‘limi xodimi, o‘quv ishlari bo‘yicha dekan muovinlari, HEMIS axborot tizimi bo‘yicha yetakchi mutaxassislari va to‘lov-kontrakt bo‘yicha hisobchi ishtirokida o‘tkazilgan majlis o‘quv-uslubiy boshqarma boshlig‘i Yu.Azzamov tomonidan olib borildi.
Majlisda 2024/2025-o‘quv yili o‘quv jarayoning to‘g‘ri tashkil etilganligi, HEMIS axborot tizimidagi mavjud muammolar, akademik qarzdor talabalar uchun qayta o‘qishni tashkil etish jarayonlari, stipendiya va kursdan kursga o‘tkazish buyruqlari, talabalar davomati va boshqa o‘quv jarayoniga oid masalalar muhokama qilindi.

4 октября в УзГТУ состоялось заседание по вопросам организации учебного процесса на 2024/2025 учебный год, существующим проблемам и их решениям.
Заседание проводил Ю. Аззамов, начальник учебно-методического управления, с участием начальника отдела по работе с учащимися университета, сотрудника отдела регистрационных услуг, заместителей деканов по учебной работе, ведущих специалистов информационной системы HEMIS и бухгалтера по платным контрактам.
На заседании обсуждались правильная организация учебного процесса на 2024/2025 учебный год, существующие проблемы в информационной системе HEMIS, процессы организации повторного обучения для студентов с академической задолженностью, приказы о стипендиях и переводах между курсами, посещаемость студентов и другие вопросы, касающиеся учебного процесса.