4-oktyabr kuni O‘zDJTUda 2024/2025-o‘quv yilida o‘quv jarayonining tashkil etilganlik holati, mavjud muammolar va yechimini hal qilish bo‘yicha yig‘ilish o‘tkazildi.
Universitet talabalar bo‘limi boshlig‘i, ofis registrator xizmatlari bo‘limi xodimi, o‘quv ishlari bo‘yicha dekan muovinlari, HEMIS axborot tizimi bo‘yicha yetakchi mutaxassislari va to‘lov-kontrakt bo‘yicha hisobchi ishtirokida o‘tkazilgan majlis o‘quv-uslubiy boshqarma boshlig‘i Yu.Azzamov tomonidan olib borildi.
Majlisda 2024/2025-o‘quv yili o‘quv jarayoning to‘g‘ri tashkil etilganligi, HEMIS axborot tizimidagi mavjud muammolar, akademik qarzdor talabalar uchun qayta o‘qishni tashkil etish jarayonlari, stipendiya va kursdan kursga o‘tkazish buyruqlari, talabalar davomati va boshqa o‘quv jarayoniga oid masalalar muhokama qilindi.

On October 4, a meeting was held at UzSWLU regarding the status of the organization of the educational process for the 2024/2025 academic year, existing problems, and solutions.
The meeting was conducted by Yu. Azzamov, Head of the Educational and Methodological Management, and attended by the Head of the University Students Department, a staff member from the Office Registrar Services Department, Deputy Deans for Educational Affairs, leading specialists in the HEMIS information system, and an accountant for tuition contracts.
The meeting discussed the proper organization of the educational process for the 2024/2025 academic year, existing issues in the HEMIS information system, the processes for organizing re-education for students with academic debts, orders for scholarships and transfers between courses, student attendance, and other matters related to the educational process.