18-oktabr kuni O‘zDJTUda Toshkent shahar prokuraturasi, Ichki ishlar bosh boshqarmasi va Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi rahbar va xodimlari bilan uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda universitetning Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori Valijon Sadiyev, Toshkent shahar Uchtepa tumani Ichki Ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi  boshlig‘i o‘rinbosari, podpolkovnik Abdurashid Ochilov, Toshkent shahar Uchtepa tumani Favqulodda vaziyatlar bo‘limi boshlig‘i o‘rinbosari mayor Zafar Zufarov, Uchtepa tumani Prokuraturasi mas’ul xodimlari hamda talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Tadbirdan ko‘zlangan asosiy maqsad huquqbuzarlik, jinoyatchilik, giyohvandlikni, hamda pirotexnika vositalaridan noqonuniy foydalanishni  oldini olish, favqulodda vaziyatlar hamda yong‘in xavfsizligini ta’minlash  choralarini kuchaytirish giyohvandlikka qarshi kurash choralarini yoshlar o‘rtasida keng targ‘ib qilish va ularni sog‘lom muhitda tarbiyalash, shuningdek is gazi haqida tushuntirish ishlari olib borildi.

On October 18, a meeting was organized at the Uzbek State University of World Languages (UzDJTU) with the leadership and staff of the Tashkent City Prosecutor's Office, the Main Department of Internal Affairs, and the Emergency Situations Department.
The meeting was attended by the university’s First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual-Educational Work, Valijon Sadiyev, Deputy Head of the Uchtepa District Department for Coordinating the Activities of Internal Affairs, Lieutenant Colonel Abdurashid Ochilov, Deputy Head of the Uchtepa District Emergency Situations Department, Major Zafar Zufarov, representatives of the Uchtepa District Prosecutor’s Office, as well as students.
The main purpose of the event was to prevent violations of the law, crime, drug addiction, and illegal use of pyrotechnics, as well as to strengthen measures ensuring emergency and fire safety. Efforts to combat drug addiction, promote a healthy environment for youth, and explain the dangers of carbon monoxide were also discussed.