18-oktabr kuni O‘zDJTUda Toshkent shahar prokuraturasi, Ichki ishlar bosh boshqarmasi va Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi rahbar va xodimlari bilan uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda universitetning Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori Valijon Sadiyev, Toshkent shahar Uchtepa tumani Ichki Ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi  boshlig‘i o‘rinbosari, podpolkovnik Abdurashid Ochilov, Toshkent shahar Uchtepa tumani Favqulodda vaziyatlar bo‘limi boshlig‘i o‘rinbosari mayor Zafar Zufarov, Uchtepa tumani Prokuraturasi mas’ul xodimlari hamda talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Tadbirdan ko‘zlangan asosiy maqsad huquqbuzarlik, jinoyatchilik, giyohvandlikni, hamda pirotexnika vositalaridan noqonuniy foydalanishni  oldini olish, favqulodda vaziyatlar hamda yong‘in xavfsizligini ta’minlash  choralarini kuchaytirish giyohvandlikka qarshi kurash choralarini yoshlar o‘rtasida keng targ‘ib qilish va ularni sog‘lom muhitda tarbiyalash, shuningdek is gazi haqida tushuntirish ishlari olib borildi.

18 октября в УзГУМЯ была организована встреча с руководством и сотрудниками Прокуратуры города Ташкента, Главного управления внутренних дел и Управления по чрезвычайным ситуациям.
Во встрече приняли участие первый проректор по делам молодежи и духовно-просветительской работе университета Валиджон Садиев, заместитель начальника Управления по координации деятельности органов внутренних дел Учтепинского района подполковник Абдурашид Очилов, заместитель начальника отдела по чрезвычайным ситуациям Учтепинского района майор Зафар Зуфаров, представители Прокуратуры Учтепинского района и студенты.
Основной целью мероприятия было предотвращение правонарушений, преступности, наркомании, незаконного использования пиротехнических средств, а также усиление мер по обеспечению безопасности в чрезвычайных ситуациях и при пожарах. Также обсуждались меры борьбы с наркоманией, пропаганда здоровой среды среди молодежи и проведение разъяснительной работы о рисках угарного газа.