O‘zDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov boshchiligidagi delegatsiya a’zolarining Braziliyaning jahon reytinglarida yuqori o‘rin egallagan Sao Paulo universitetiga tashrifi haqida ma’lumot bergan edik.
Tashrif doirasida rasmiy uchrashuvlar hamda badiiy tadbirlar tashkil etilib, o‘zbek xalqining boy ma’daniy merosi namunalari ko‘rsatib o‘tildi.
Tashrif so‘ngida ikki universitet rahbariyati o‘rtasida uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuv avvalida, odatga ko‘ra, ikki universitet faoliyati va o‘qitish tizimi haqida batafsil ma’lumot taqdim etildi va videolavha namoyish qilindi.
Rasmiy tadbirda ishtirok etgan har ikkala oliygoh rektorlari kelgusida ustuvor va istiqbolli yo‘nalishlar, xususan, ilmiy tadqiqotlar sohasidagi hamkorlik ko‘lamini yanada kengaytirish, yosh olimlar uchun stajirovka dasturlarini tashkil qilish, shuningdek, almashinuv dasturlari ishtirokchilari uchun munosib sharoitlarni yaratib berish, O‘zDJTUda portugal tili o‘rgatilishini yo‘lga qo‘yish, bu borada Sao Paulo universiteti bilan hamkorlik qilish borasida kelishib olindi.

We reported on the visit of the members of the delegation led by the rector of UzSWLU Ilkhomjon Tukhtasinov to the University of São Paulo, which is highly ranked in the world rankings of Brazil.
Within the framework of the visit, official meetings and artistic events were organized and samples of the rich ore heritage of the Uzbek people were shown.
At the end of the visit, a meeting was organized between the management of the two universities.
At the beginning of the meeting, according to custom, detailed information about the activities of the two universities and the teaching system was presented and a video clip was shown.
The rectors of both universities participating in the official event agreed to further expand the scope of cooperation in the field of priority and promising areas in the future, in particular, scientific research, organize internship programs for young scientists, as well as create suitable conditions for participants in exchange programs, establish the teaching of the Portuguese language in Uzbekistan, cooperate with the University of Sao Paulo in this regard.