2025-yil 19–23-may kunlari Ispaniyaning Sevilya universitetida bo‘lib o‘tayotgan “Xodimlarni tayyorlash xalqaro haftaligi” doirasida OʻzDJTU nomidan “Umumiy tilshunoslik” kafedrasi mudiri Madjidova Ra’no Urishevna ishtirok etmoqda.
19-may — tadbirning birinchi kuni rasmiy ochilish marosimi va Sevilya universiteti taqdimoti bilan boshlandi.
Ochilish marosimida Sevilya universitetining Xalqaro strategiya bo‘yicha kotibiyati direktori janob Anxel Luis Trigo Garsiya tantanali tarzda nutq soʻzladi va hozirgi mavjud loyihalar haqida batafsil ma’lumot berdi. U, shuningdek, xalqaro hamkorlikni rivojlantirishda hamkorlar bilan do‘stona aloqalarni o‘rnatish muhimligini ta’kidladi. Boshqa universitetlar vakillari bilan yaqin tanishuv va hamkorlik orqali loyihalarni samarali rivojlantirish mumkinligini qayd etdi.
Dastur davomida kichik loyihalardan boshlab, bosqichma-bosqich yirik va keng qamrovli loyihalarga o‘tish zarurligi alohida e’tirof etildi.

UzSWLU Representative Participates in International Staff Training Week at the University of Seville
From May 19 to 23, 2025, Ra’no Urishevna Madjidova, Head of the Department of General Linguistics, is representing Uzbekistan State World Languages University at the “International Staff Training Week” hosted by the University of Seville, Spain.
May 19 — the first day of the event — began with an official opening ceremony and a presentation about the University of Seville.
At the opening ceremony, Mr. Ángel Luis Trigo García, Director of the Secretariat for International Strategy of the University of Seville, delivered a keynote speech. He provided detailed information about current projects and emphasized the importance of building friendly relations with partners to develop international cooperation. He noted that effective development of joint projects is possible through close interaction with representatives of other universities.
The program also highlighted the importance of starting from small-scale projects and gradually advancing to larger and broader initiatives.