2025-yil 19–23-may kunlari Ispaniyaning Sevilya universitetida bo‘lib o‘tayotgan “Xodimlarni tayyorlash xalqaro haftaligi” doirasida OʻzDJTU nomidan “Umumiy tilshunoslik” kafedrasi mudiri Madjidova Ra’no Urishevna ishtirok etmoqda.
19-may — tadbirning birinchi kuni rasmiy ochilish marosimi va Sevilya universiteti taqdimoti bilan boshlandi.
Ochilish marosimida Sevilya universitetining Xalqaro strategiya bo‘yicha kotibiyati direktori janob Anxel Luis Trigo Garsiya tantanali tarzda nutq soʻzladi va hozirgi mavjud loyihalar haqida batafsil ma’lumot berdi. U, shuningdek, xalqaro hamkorlikni rivojlantirishda hamkorlar bilan do‘stona aloqalarni o‘rnatish muhimligini ta’kidladi. Boshqa universitetlar vakillari bilan yaqin tanishuv va hamkorlik orqali loyihalarni samarali rivojlantirish mumkinligini qayd etdi.
Dastur davomida kichik loyihalardan boshlab, bosqichma-bosqich yirik va keng qamrovli loyihalarga o‘tish zarurligi alohida e’tirof etildi.

Участие представителя УзГУМЯ в Международной неделе подготовки кадров в Севильском университете
С 19 по 23 мая 2025 года в Университете Севильи (Испания) проходит "Международная неделя подготовки кадров", в которой от Узбекского государственного университета мировых языков принимает участие заведующая кафедрой общего языкознания Маджидова Ра’но Уришевна.
19 мая — в первый день мероприятия — состоялось торжественное открытие и презентация Севильского университета.
На церемонии открытия с речью выступил директор Секретариата по международной стратегии Севильского университета господин Анхель Луис Триго Гарсия. Он подробно рассказал о текущих проектах и подчеркнул важность установления дружественных связей с партнёрами для развития международного сотрудничества. Также было отмечено, что эффективное развитие проектов возможно через тесное взаимодействие и сотрудничество с представителями других университетов.
В ходе программы было особо подчеркнуто значение постепенного перехода от малых проектов к крупным и масштабным инициативам.