28-iyun kuni Ingliz tili 3-fakultetida o‘quv yil yakuni bo‘yicha kafedra hisoboti majlisi bo‘lib o‘tdi.
Ingliz tili integrallashgan kursi 3-kafedrasi mudiri Po‘lat Omonov hamda Ingliz tili amaliy fanlar 3-kafedrasi mudiri Sumanbar Atqamova tomonidan tashkil etilgan yig'ilish davomida kafedralarning o‘quv, o‘quv-uslubiy, ilmiy hamda ma'naviy ishlar bo‘yicha erishilgan yutuq va kamchiliklar sarhisob qilindi.
O‘quv-uslubiy sohada talabalarimizning til bilish sertifikatlari miqdori sezilarli oshgani;
Ilmiy sohada fakultetimizda ilmiy darajaga ega professor-o‘qituvchilar ishga qabul qilish orqali ilmiy salohiyat oshib borayotganligi va kafedralar kesimida bir qancha professor-o‘qituvchilar himoyasi kutilyotganligi;
Xalqaro hamkorlik sohasida 8-iyun kuni jahon reytingida ilk ikki yuztalik o‘rinni egallab turgan AQShning Arizona universitetidan “Rus/O‘zbek tili va Evroosiyo tadqiqotlari” loyihasi doirasidagi yozgi lager dasturi;
O‘zbekiston Davlat Jahon tillari universiteti rahbar-xodimlari va professor o‘qituvchilari joriy yilning 24 iyun kuni Buyuk Britaniya Portsmut universitetida mutaxassislik bo‘yicha malaka oshirish kursi loyihasi;
Ma'naviy ishlarda talabalarimizning “Quvnoqlar va zukkolar” koʻrik-tanlovlarida, “Teatr studiyalari” ko‘rik tanlovlarida yuqori marralarga erishganliklari tahsinga sazovor.
Shuningdek, Ingliz tili 3-fakulteti dekani T.S.Ismailov tomonidan universitetimiz ravnaqi yo‘lida oliygoh rektori Ilxomjon Madaminovich tomonidan ilgari surilayotgan tashshabbuslarni va berilayotgan vazifalarni a’lo darajada amalga oshirishimiz uchun bir jamoa sifatida ishlashimiz zaruzligi ta’kidlandi hamda o‘quv-uslubiy, ilmiy hamda ma’naviy ishlar bo‘yicha dekan muovinlari tomonidan kelgusi o‘quv yiliga tayyorgarlik ko‘rish masalasida taklif va tavsiyalar berildi.

On June 28, the 3rd Faculty of English held a departmental report meeting at the end of the academic year.
During the meeting organized by the head of the 3rd department of the English integrated course Polat Omonov and the head of the 3rd department of English applied sciences Sumanbar Atkamova, there was a discussion on the educational, methodological, scientific and spiritual affairs of the departments. achievements and shortcomings were summarized.
A significant increase in the number of language certificates of our students in the educational and methodological field;
In the scientific field, the scientific potential is increasing by hiring professors-teachers with academic degrees in our faculty, and several professors-teachers are expected to be protected in the section of departments;
Summer camp program within the framework of the "Russian/Uzbek language and Eurasian studies" project from the University of Arizona, USA, which is ranked among the top two hundred in the world ranking on June 8 in the field of international cooperation;
Executives and professors of the Uzbekistan State World Languages University ​​on June 24 of this year at the University of Portsmouth, Great Britain, the project of professional development course;
It is commendable that our students have achieved high marks in the "Fun and Smart" auditions and "Theatre Studios" auditions in spiritual affairs.
Also, the dean of the 3rd Faculty of English, T.S. Ismailov, emphasized the need to work as a team in order to perfectly implement the initiatives and tasks given by the rector of the university Ilkhomjon Madaminovich for the development of our university, and educational, methodological, scientific and suggestions and recommendations were made by the deputy deans for spiritual affairs in preparation for the next academic year.