O’zbekiston davlat jahon tillari universiteti vakillari “Made in Univer" innovatsion ishlanmalar ko'rgazmasida ishtirok etdi.
Oʻzbekiston Respublikasi Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi va Toshkent shahar hokimligi tomonidan “Toshkent bitiruvchi va talaba-yoshlar” loyihasi doirasida 2024-yil 18-may kuni INNO innovatsion o‘quv va ishlab chiqarish texnoparkida “Made in Univer" innovatsion ishlanmalar ko'rgazmasi tashkil etildi.
Mazkur ko’rgazmada O’zDJTU Ilmiy va innovatsion ishlanamalarni tijoratlashtirish bo’limi boshlig’i F.Abdullayeva, Iqtidorli talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo'limi boshlig’i Sh.Ismatova, Tarjimonlik fakulteti Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo’yicha dekan muovini M.Musabekova va Tarjimonlik fakulteti talabalari faol qatnashdi.
Tadbir yakunida “Eng yaxshi ishlanmalar” saralab olinib, munosib ishtirokchilar diplom va qimmatbaho sovg’alar bilan taqdirlanadi.
Jumladan, Tarjimonlik fakulteti 3-bosqich Gid2147-guruh talabasi Sardorbek Xushnudbekov ko’rgazmada “StudUb” loyihasi bilan faxrli 3-o’rinni qo’lga kiritdi va 800 000 so’m miqdoridagi pul mukofoti sovrindori bo’ldi.
3-bosqich talabasi Nargiza Xolmurodova hamda 2-bosqich talabasi Asem Rustamova ham o'z innovatsion ishlanmalari bilan ko'rgazmada ishtirok etishdi.

Выставка инновационных разработок «Сделано в Универе».
Представители узбекского государственного университета мировых языков приняли участие в выставке инновационных разработок “Made in Univer".
Министерством высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан и хокимиятом города Ташкента в рамках проекта “Ташкентский выпускник и студент-молодежь” 18 мая 2024 года в инновационном учебно-производственном технопарке Inno была организована выставка инновационных разработок “Made in Univer".
На этой выставке начальник отдела коммерциализации научных и инновационных разработок УзГУМЯ Ф.Абдуллаева, начальник отдела организации научно-исследовательской деятельности одаренных студентов Ш.Исматова, заместитель декана по научной работе и инновациям переводческого факультета М.Мусабекова и студенты переводческого факультета приняли активное участие.
По окончании мероприятия будут отобраны "Лучшие разработки", а достойные участники будут награждены дипломами и ценными подарками.
В частности, студент переводческого факультета 3-го этапа группы гид-2147 Сардорбек Хушнудбеков занял почетное 3-е место на выставке с проектом “StudUb” и стал обладателем денежного приза в размере 800 000 сумов.
Студентка 3-го этапа Наргиза Холмуродова и студентка 2-го этапа Асем Рустамова также приняли участие в выставке со своими инновационными разработками.
Также модератором мероприятия выступила студентка 2-го этапа группы TING2201 УзГУМЯ ферузабону Тиллаволдиева.