2024/2025 o‘quv yilining bahorgi semestri uchun yakuniy nazorat imtihonlari universitetda tasdiqlangan jadval asosida belgilangan tartibda o‘tkazilmoqda.
Talabalar imtihonlarni maxsus testlarga mo‘ljallangan kompyuter xonalarda, shaffof va adolatli muhitda topshirishmoqda.
Imtihon davomida talabalarning mobil qurilmalardan foydalanishi qat’iyan taqiqlangan bo‘lib, barcha jarayonlar videokuzatuv tizimi va nazoratchilar tomonidan muntazam nazorat ostida olib borilmoqda.
Bu esa bilimlarni baholash jarayonida xolislik va ochiqlikni ta’minlash, talabalar bilimiga adolatli baho berish imkonini yaratmoqda.
Universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov ham imtihon jarayonlarini bevosita kuzatib, baholash adolatli va shaffof o‘tishini ta’minlash zarurligini ta’kidladi.

В УзГУМЯ продолжаются итоговые экзамены весеннего семестра
Итоговые контрольные экзамены весеннего семестра 2024/2025 учебного года проводятся в установленном порядке согласно утверждённому графику в Узбекском государственном университете мировых языков.
Студенты сдают экзамены в специализированных компьютерных аудиториях, предназначенных для тестирования, в прозрачной и справедливой атмосфере.
Во время экзамена строго запрещено использование мобильных устройств, а весь процесс контролируется системой видеонаблюдения и наблюдателями.
Это обеспечивает объективность и открытость процесса оценки знаний, а также даёт возможность справедливо оценить уровень подготовки студентов.
Ректор университета Ильхомжон Тухтасинов лично наблюдал за ходом экзаменов и подчеркнул важность обеспечения справедливой и прозрачной системы оценивания.