O‘zDJTUda Farmon Toshev bilan ijodiy uchrashuv bo‘lib o‘tdi
2025-yil 17-may kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Xalqaro jurnalistika fakultetida taniqli shoir, nosir, jamoat va davlat arbobi, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati a’zosi, “Zarafshon” va “Samarkandskiy vestnik” gazetalari birlashgan tahririyati bosh muharriri Farmon Toshev Is’hoqovich bilan ijodiy uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Tadbirni universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov ochib berar ekan, bu kabi ma’naviy-ma’rifiy uchrashuvlarning yoshlar dunyoqarashi va kasbiy shakllanishidagi o‘rni va ahamiyatiga e’tibor qaratdi.
Uchrashuvda Xalqaro jurnalistika fakultetining Axborot xizmati va jamoatchilik bilan aloqalar hamda Siyosiy fanlar kafedralari professor-o‘qituvchilari va talabalar faol ishtirok etdi.
Farmon Toshev suhbat davomida o‘zining adabiy faoliyati, jurnalistikadagi tajribasi hamda publitsistik qarashlari bilan o‘rtoqlashdi. Shuningdek, u o‘z ijodiga mansub 15 nomdagi kitobni universitet kutubxonasiga sovg‘a qildi.
Jonli muloqot tarzida o‘tgan uchrashuv mehmonning hayotiy kuzatuvlari va fikrlari bilan boyib, talabalar uchun katta motivatsiya manbaiga aylandi.

В УзГУМЯ состоялась творческая встреча с Фармоном Тошевым
17 мая 2025 года на факультете международной журналистики Узбекского государственного университета мировых языков состоялась творческая встреча с известным поэтом, прозаиком, общественным и государственным деятелем, членом Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан, главным редактором объединённой редакции газет «Зарафшан» и «Самаркандский вестник» Фармоном Исхаковичем Тошевым.
Мероприятие открыл ректор университета Илхомжон Тухтасинов, который отметил важность подобных духовно-просветительских встреч для формирования мировоззрения и профессионального развития молодежи.
В мероприятии приняли активное участие преподаватели и студенты кафедр информационной службы и общественных связей, а также кафедры политических наук факультета международной журналистики.
В ходе беседы Фармон Тошев поделился своим литературным творчеством, опытом в журналистике и публицистическими взглядами. Также он подарил университетской библиотеке 15 книг из собственного творчества.
Прошедшая в формате живого диалога встреча обогатилась жизненными наблюдениями и размышлениями гостя, став источником большой мотивации для студентов.