O‘zDJTUda Farmon Toshev bilan ijodiy uchrashuv bo‘lib o‘tdi
2025-yil 17-may kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Xalqaro jurnalistika fakultetida taniqli shoir, nosir, jamoat va davlat arbobi, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati a’zosi, “Zarafshon” va “Samarkandskiy vestnik” gazetalari birlashgan tahririyati bosh muharriri Farmon Toshev Is’hoqovich bilan ijodiy uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Tadbirni universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov ochib berar ekan, bu kabi ma’naviy-ma’rifiy uchrashuvlarning yoshlar dunyoqarashi va kasbiy shakllanishidagi o‘rni va ahamiyatiga e’tibor qaratdi.
Uchrashuvda Xalqaro jurnalistika fakultetining Axborot xizmati va jamoatchilik bilan aloqalar hamda Siyosiy fanlar kafedralari professor-o‘qituvchilari va talabalar faol ishtirok etdi.
Farmon Toshev suhbat davomida o‘zining adabiy faoliyati, jurnalistikadagi tajribasi hamda publitsistik qarashlari bilan o‘rtoqlashdi. Shuningdek, u o‘z ijodiga mansub 15 nomdagi kitobni universitet kutubxonasiga sovg‘a qildi.
Jonli muloqot tarzida o‘tgan uchrashuv mehmonning hayotiy kuzatuvlari va fikrlari bilan boyib, talabalar uchun katta motivatsiya manbaiga aylandi.

A Creative Meeting with Farmon Toshev Held at UzSWLU
On May 17, 2025, a creative meeting was held at the Faculty of International Journalism of the Uzbekistan State World Languages University with the prominent poet, writer, public and political figure, member of the Senate of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan, and editor-in-chief of the combined editorial office of “Zarafshon” and “Samarkandskiy Vestnik” newspapers, Farmon Iskhoqovich Toshev.
The event was opened by the university rector Ilhomjon Tuxtasinov, who emphasized the significance of such spiritual and educational gatherings in shaping young people’s worldview and professional development.
Professors, lecturers, and students from the Department of Information Service and Public Relations, as well as the Department of Political Science, actively participated in the event.
During the conversation, Farmon Toshev shared his literary work, experience in journalism, and his views on public writing. He also donated 15 books from his own collection to the university library.
The meeting, held in a lively and interactive format, was enriched with the guest’s life observations and reflections, serving as a great source of motivation for students.