O‘zDJTUda “Rektor va talabalar uchrashuvi” bo‘lib o‘tdi
17-sentabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida “Rektor va talabalar uchrashuvi” tashkil etildi.
Uchrashuvda universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov Ingliz tili 2-fakulteti birinchi bosqich talabalari bilan samimiy suhbat o‘tkazib, ularni yangi o‘quv yili bilan tabrikladi. Rektor talabalarga universitetdagi sharoitlar, ilmiy va ma’naviy imkoniyatlar, xalqaro hamkorlik dasturlari haqida ma’lumot berdi va yoshlarni bilimli, izlanuvchan hamda vatanparvar bo‘lishga chorlab, ularga muvaffaqiyat tiladi.
Shuningdek, Ingliz tili 2-fakulteti dekani Zokir Bazarov ham so‘zga chiqib, fakultet faoliyati, o‘quv jarayoni va talabalarga yaratilgan shart-sharoitlar haqida to‘xtaldi. U talabalarni tashabbuskor bo‘lishga chaqirib, ularning savollariga javob berdi.
Tadbirda universitet prorektorlari va rahbariyat vakillari ham ishtirok etib, birinchi bosqich talabalari uchun muhim maslahat va tavsiyalar berdilar. Mazkur uchrashuv esa ular uchun nafaqat yangi ma’lumotlar manbai, balki universitet hayotiga tezroq moslashishda muhim qo‘llanma bo‘ldi.

Встреча ректора со студентами состоялась в УзГУМЯ
17 сентября в Узбекском государственном университете мировых языков состоялась «Встреча ректора со студентами».
Ректор университета Илхомжон Тухтасинов провёл искреннюю беседу со студентами первого курса факультета английского языка №2 и поздравил их с началом нового учебного года. Ректор рассказал студентам об условиях, научных и духовных возможностях, международных программах сотрудничества, а также призвал молодежь быть образованной, целеустремленной и патриотичной, пожелав им успехов.
Также выступил декан факультета английского языка №2 Закир Базаров, который рассказал о деятельности факультета, учебном процессе и созданных для студентов условиях. Он призвал студентов быть инициативными и ответил на их вопросы.
В мероприятии приняли участие проректоры и представители руководства университета, которые дали первокурсникам важные советы и рекомендации. Эта встреча стала для них не только источником новых знаний, но и важным ориентиром для быстрой адаптации к университетской жизни.