OʻzDJTU rektoriga “Yoshlar balansi” asosida birinchi navbatda yordamga muhtoj boʻlgan, eʼtibor talab etuvchi 25 nafar yoshlar biriktirilgani haqida maʼlum qilgan edik.
Hozirda ularning holidan xabar olib, mavjud muammo va kamchiliklariga yechim topish maqsadida tizimli “Yoʻl xaritasi” ishlab chiqilmoqda.
8-aprel kuni universitet rahbari Uchtepa tumanida boʻlib, tumandagi “Katta Choʻponota” mahallasidan 7 nafar yosh, “Hamdoʻst” mahallasidan 3 nafar yoshlarning muammo va kamchiliklari oʻrgandi. Mahalla guzarida yoshlar, ularning ota-onalari va mahalla vakillari bilan suhbatlashib, koʻmakka muhtoj yoshlarning ehtiyojini soʻradi, hamda har oyda ularning holidan xabar olib, zarurat tugʻilgan barcha mahsulot va yordamlarni yetkazib berishini taʼkidladi.
Mazkur yoshlarning har biri bilan alohida mahalla profilaktika inspektorlari va yoshlar yetakchilari bilan hamkorlikda uchrashuvlar oʻtkazishga kelishib olindi.

Мы сообщили ректору УзГУМЯ, что на базе «Молодежного баланса» закреплено 25 молодых людей, нуждающихся в помощи и внимании.
В настоящее время разрабатывается систематическая «Дорожная карта» с целью поиска решений существующих проблем и недостатков, взяв из них информацию.
8 апреля руководитель университета посетил Учтепинский район и изучил проблемы и недостатки 7 молодых людей из микрорайона «Катта Чопонота» и 3 молодых людей из микрорайона «Хамдост» района. Беседуя с молодежью, их родителями и представителями микрорайона, он поинтересовался потребностями молодежи, нуждающейся в помощи, и отметил, что будет ежемесячно получать информацию об их состоянии и доставлять все необходимые продукты и помощь.
Было решено провести встречи с каждым из этих молодых людей в сотрудничестве с районными инспекторами по профилактике и молодежными лидерами.