Rektor va iqtidorli yoshlar uchrashuvi bo‘lib o‘tdi
Bugun O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Rektor Ilxomjon Tuxtasinov va iqtidorli yoshlar uchrashuvi tashkil etildi.
Tadbirda universitet rahbariyati vakillari ham ishtirok etdi. Uchrashuv davomida rektor yoshlarga o‘z ta’limlarida muvaffaqiyatlar tiladi, ularning ilmiy va ijodiy tashabbuslarini qadrladi hamda faoliyatlarini davom ettirishga undadi.
Tadbir yoshlarning salohiyatini namoyish etish, ilmiy va ijodiy faoliyatini rivojlantirish hamda ularni faol jamiyat a’zolari sifatida qo‘llab-quvvatlashga xizmat qildi.

Встреча ректора с талантливой молодежью
Сегодня в Узбекском государственном университете мировых языков состоялась встреча ректора Илхомжона Тухтасинова с талантливой молодежью.
В мероприятии приняли участие также представители руководства университета. В ходе встречи ректор пожелал молодежи успехов в учебе, высоко оценил их научные и творческие инициативы, а также призвал продолжать активную деятельность.
Мероприятие было направлено на раскрытие потенциала молодежи, развитие их научной и творческой активности, а также поддержку в становлении активными членами общества.